E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Etiketa

permbytje

Përmbytet Durrësi, uji pushton vendin

Reshjet e dendura të shiut, kanë shkaktuar probleme në shumë rrugë të qytetit bregdetar të Durrësit. Rrjeti i kanalizimeve nuk e ka përballuar dot situatën, dhe në...

Video e frikshme/ Përmbytje apokaliptike, valët rrëmbejnë makina e njerëz

Katastrofat natyrore frikësojnë shumë njerëzit në mbarë botë, sepse janë momentet e pakta kur njeriu ndjehet i pafuqishëm ndaj natyrës. Njerëzit shpeshherë dorëzohen përballë...

Përmbytje masive në Itali

Italia është në alarm nga moti i keq, ku ka patur rëshqitje toke nga reshjet e dendura. Mediat raportojnë se nga reshjet intesive, janë...

Përmbytet Roma, sferat e akullit “pushtojnë” rrugët

Moti i keq ka përfshirë Romën. Mediat italiane raportojnë se reshje të mëdha shiu janë shoqëruar me një breshër të fortë, duke zbardhur rrugët...

Gjendje emergjente në Itali, reshjet e dendura sjellin viktima

Teksa në vendin tonë pritet që në ditët në vijim të ketë reshje shiu intesive, vendi fqinj, Italia, është përfshirë nga moti i keq....

Përmbytet një pjesë e Greqisë, në kërkim për të zhdukurit

Si pasojë e ciklonit ‘Zorba’ që goditi Greqinë, një situatë e tensionuar është krijuar në vend. Mediat raportojnë se janë përmbytur katër zona, si...

Thellohet bilanci i tragjedisë së Indonezisë, shkon në 408 numri i të vdekurve

408 të vdekur është bilanci i rëndë si pasojë e cunamit dhe tërmetit rënë në Indonezi. Pjesa qendrore e ishullit Sulawesi, u godit nga...

Amerikanët sërish në alarm, uragani Florence mund të shkaktojë përmbytje katastrofike

Uragani Florence është dobësuar, por vazhdon të veprojë mbi pjesën qendrore pranë brigjeve të Atlantikut, duke përkeqësuar kushtet në zonat e përmbytura. Deri tani...

Reshjet e shiut “paralizojnë” Durrësin (Video)

Me pak shi, përmbytet vendi. Duhen vetëm pesë minuta, për të parë të gjitha rrugët e bllokuara, e për të cilën të duhen çizmet...

Përmbytet spitali i Shkodrës, ja çfarë nuk shkoi

Për shkak të bllokimit të kolektorit, spitali i Shkodrës dje mori një tjetër pamje nga reshjet intesive të shiut. Brenda ambienteve u krijua një...

Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...