E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Përmbytja më e rrezikshme e 200 viteve të fundit, Anglia përballet me katastrofa

Anglia së fundmi është përballur me katastrofa natyrore.

Pas stuhisë së rrezikshme “Ciara” që i mori jetën disa personave, Britania e Madhe është goditur nga një tjetër stuhi.

Bëhet fjalë për stuhinë “Denis”, e cila është kthyer në makth për qytetarët dhe ka shkaktuar shumë përmbytje.

Mediat e huaja raportojnë se stuhia “Denis” është më e fuqishmja e 200 viteve të fundit.

Fatmirësisht nga kjo lloj stuhie nuk raportohet për viktima.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...