E shtunë, 16 Janar, 2021
0 C
Tirana

Pas zjarreve, Australia rrezikohet nga përmbytjet

Pas zjarreve të mëdha që shkaktuan 33 viktima, Australia tashmë po përballet me një tjetër problem.

Shira të fuqishëm kanë përfshirë vendin duke shkaktuar përmbytje në shumë vende të ndryshme. Byroja Meteorologjike e Australisë paralajmëroi për “kushte të rrezikshme” të shtunën dhe të dielën.

Në zonën bregdetare të New South Wales është ngritur alarmi për shi, ndërsa Sydney ka përjetuar përmbytje. Shirat e fuqishëm pritet që të vazhdojnë deri në fund të javës së ardhshme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fitore madhështore në derbi, Lacio nënshtron Romën (Video)

Lacio e Simone Inzagit, arriti një fitore madhështore me rezultatin 3-0 në derbin e kryeqytetit përballë Romës.  Të kaltërit e dominuan takimin, duke vendosur...

”Është si Skëndërbe”/ Spiropali: Rama, i vetmi njeri që di të bëjë qytete

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali tha mbrëmjen e sotme në studion e emisionit ''Bardh A Zi'' në ''ABC'', se kryeministri Edi Rama...

Norvegji, 23 persona humbin jetën pasi injektuan vaksinën e Pfizer

23 persona kanë humbur jetën në Norvegji pasi janë injektuar me vaksinën kundër koronavirusit të kompanisë amerikane Pfizer. 13 prej viktimave ishin të moshuar...

Trump largohet nga Uashingtoni ditën e inaugurimit të Biden-it

Presidenti Donald Trump do të largohet nga Uashingtoni të mërkurën në mëngjes, pak përpara inaugurimit të Presidentit të zgjedhur Joe Biden, për të filluar...

Pronat në jug/ Lame: Meritojmë medalje, bëmë një hartë se nuk ka pasur

Kreu i Kadastrës, Artan Lame ka folur lidhur me pronat e minoritarëve grekë në jug të vendit. Përballë kreut të OMONIA-s, Fredi Belerit, Lame u...