E premte, 14 Maj, 2021
22 C
Tirana

Etiketa

permbytje

Afganistan, përmbytjet i marrin jetën 14 personave

Të paktën 14 persona kanë vdekur si pasojë e përmbytjeve në provincën Herat të Afganistanit, ka raportuar Qeveria rajonale më 4 maj. Zëdhënësi i kësaj...

Përmbytjet/ Meta: Qeveria të shpallë gjendjen e fatkeqësisë natyrore në Shkodër

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka bërë thirrje qeverisë që të shpallë gjendjen e fatkeqësisë natyrore në zonat e përmbytyra në Shkodër, pasi...

Përmbytje në Francë, Parisi “nën pushtetin” e ujit (Video)

Franca jugperëndimore është përfshirë nga përmbytjet si pasojë e reshjeve të dendura të shiut në disa rajone, por edhe në Paris. Për shkak të reshjeve...

Përmbytjet në Sukth/ Kryebashkiakja e Durrësit debate me banorët (Video)

Banorët e zonës së Erzenit në Sukth, kanë debatuar me Kryebashkiaken e Durrësit Emirjano Sako, e cila ka shkuar të shohë nga afër situatën...

Moti i keq në vend, IGJEUM jep njoftimin: Do ketë reshje intensive

Instituti i Gjeoshkencave ka parashikuar se në tre ditët e ardhshme vendi do të përfshihet në kushte të paqëndrueshme, ku priten rreshje shiu intensive. Nga...

Ramës nuk i del inati: Nën ujë janë Saliu, Iliri, Luli dhe Mona

Marrë shkas nga fjala e Ramës për përmbytjet, kryedemokrati Basha i ka kthyer menjëherë përgjigje, duke thënë se kryeminsitri bën propagandë me fatkeqësinë. Për...

Përmbytjet ‘mollë sherri’, Rama: Meta është në hall, se ndihmoj dot

Rama i ka kthyer përgjigje Metës sa i takon përmbytjeve. Kujtojmë këtu se presidenti Ilir Meta kërkoi reagim të shpejtë nga qeveria dhe jo...

Lumi Vjosa del nga shtrati, përmbytet tregu i gjësë së gjallë në Vlorë

Si pasojë e reshjeve të dendura të shiut, lumi Vjosë ka dalë sërish nga shtrati ditën e sotme duke sjellë përmbytje. Lumi ka dalë...

Përmbytjet, IGJEUM: Niveli i Drinit dhe Bunës do vijojë i lartë

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit në vendin tonë. Sipas IGJEUM, nivelet në lumenjtë Drin dhe Buna do...

“Kemi dhe ne fajet tona”, Kryemadhi habit me deklaratën e saj

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar sot disa takime me banorë që janë prekur nga përmbytjet e ditëve të fundit, si pasojë e...

Të fundit

Sistemi shëndetësor në Irlandë, nën shënjestrën e sulmeve kibernetike

Irlanda ka rënë pre e një sulmi kibernetik ndaj sistemeve të saj shëndetësore. Lajmin e ka bërë të ditur Ministri i Shtetit për Prokurimin...

Koka e Bashës nuk i zgjidh hallet e opozitës, thjesht i kamuflon ato

Nga: Skënder Minxhozi Lulzim Basha është sot rrufepritësja e vetme zyrtare e humbjes së zhurmshme të 25 prillit për opozitën shqiptare. Rreth tij dhe të...

Beograd/ Dy serbë lirohen nga akuzat për vrasjen e shqiptarëve

Gjykata e Lartë në Beograd liroi Jugosllav Petrushiqin dhe Radeta Petroviqin nga akuzat për vrasjen e dy shqiptarëve, Hamdi Neziri dhe Rrahman Idrizi, gjatë...

Zidan drejt Juventusit? Në Madrid e bëjnë të sigurtë

Trajneri i Real Madridit, Zinedin Zidan, pritet të nisë një aventurë të re në verë. Trajneri francez ka vendosur të largohet nga Real Madrid,...

U shoqërua nga policia për vrasjen e Çakës, arratiset 39-vjeçari (Emri)

Një 39-vjeçar, i shoqëruar nga policia në kuadër të hetimeve për ekzekutimin e Everest Çakës në Elbasan, ka mundur që të arratiset nga ambientet...