E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Etiketa

permbytje

Përmbytet Vlora, qytetarët bllokohen brenda banesave (Foto)

Reshjet e dendura të shiut të ditëve të fundit, kanë shkaktuar përmbytje të mëdha në disa nga qytetet e vendit. Siç shihet në fotot e...

Përmbytjet në vend, Meta: Shteti të ngrihet në këmbë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar në lidhje me situatën e rënduar në vend për shkak të përmbytjeve nga reshjet e dendura të...

Përmbytjet, Forcat e Armatosura dyfishojnë kapacitetet në ndihmë të banorëve

Reshjet e orëve të fundit kanë shkaktuar përmbytje në disa qytete të vendit, teksa Ministria e Mbrojtjes dhe Agjencia Kombëtare e Emergjencave Civile po...

Lezha e përmbytur, ish-deputetja nxjerr pamjet: Jeta e banorëve është në rrezik

Reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar përmbytje në Lezhë. Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Lindita Metaliaj ka publikuar disa pamje ku shihet gjendja e qytetit...

Përmbytjet në vend, Meta: Qeveria të marrë masa urgjente

Presidenti i Republikës, Ilir Meta shprehet i shqetësuar pas paralajmërimimt të IGJEUM, për përkeqësimin e situatës hidrometeorologjike në vend, veçanërisht në ultësirën veriperëndimore, si...

Përkeqësohet moti, IGJEUM: Mund të dalin nga shtrati lumenjtë e mëdhenj

Sipas llogaritjeve të IGJEUM, përgjatë datave (6-11 Janar 2021) priten reshje shumë intensive, pothuajse në të gjithë territorin. Nga llogaritjet hidrologjike të IGJEUM, këto...

Reshje të dendura shiu, Durrësi nën pushtetin e ujit

I gjithë vendi është përfshirë nga moti i keq me reshjte të dendura në ditët e fundit të vitit 2020. Po ashtu për shkak të...

“Cunam” në Velipojë, uji vërshon në biznese dhe banesa (Foto)

Rreshjet e shiut dhe era e forta e orëve e orëve të fundit ka shkaktuar probleme në bregdetin e Velipojës. Uji ka vërshuar brenda në...

Bashkia Vlorë jep alarmin, ja çfarë na pret në orët në vijim

Që prej orëve të para të ditës së hënë e deri në mesditë, reshjet e shiut, shtrëngatat me rrufe lokale do të jenë të...

Italia jep alarmin për ‘bombën e ujit’/Ekspertët: Mos dilni nga shtëpia (VIDEO)

Autoritetet në Itali kanë dhënë alarmin për shkak të së ashtëquajturës “bombë e ujit”, që ka sjellë një përkeqësim të menjëhershëm të kushteve atmosferike. Për...

Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...