E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Etiketa

permbytje

“Kujdesuni për veten dhe familjarët tuaj, priten reshje të dendura”, Bashkia e Vlorës paralajmëron qytetarët

Reshjet e dendura të shiut që kanë përfshirë vendin, kanë ngritur alarmin për përmbytje. Me anë të një njoftimi të shpërndarë në faqen e...

Përmbytje e pemë të shkulura, moti i keq përfshin vendin

Erëra të forta, reshje të dendura shiu dhe rrufe. Ky ka qenë moti mbrëmjen e djeshme në disa qytete të vendit. Moti i keq ka...

IGJEUM parashikon përmbytje, prefekti i Shkodrës thirrje qytetarëve

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka njoftuar se në 5 ditët e ardhshme parashikohen reshje intensive shiu në zonat veriore dhe veri-lindore...

Zyrtarisht në vjeshtë! Shirat e rrëmbyeshëm gjatë natës, ja sa do shkojnë temperaturat sot

Shqipëria është përfshirë nga moti i keq, ku gjatë natës nuk kanë munguar edhe shirat e rrëmbyeshëm. Edhe ditën e sotme do të mbetemi në...

Greqi: Cikloni ‘Ianos’ shkakton viktimën e parë

Greqia po përjeton një tmerr të vërtetë teksa është goditur nga cikloni 'Ianos', i cili ka shkaktuar edhe viktimën e parë. Sipas mediave greke, bëhet...

Pas pandemisë, Wuhan përballet me përmbytje

Atëherë kur dukej se Wuhan po përjetonte pak qetësi nga pandemia, një tjetër situatë problematike është shfaqur. Wuhan, provincat Anhui, Jiangxi dhe Zhejiang kanë shpallur...

Përmbytja më e rrezikshme e 200 viteve të fundit, Anglia përballet me katastrofa

Anglia së fundmi është përballur me katastrofa natyrore. Pas stuhisë së rrezikshme “Ciara” që i mori jetën disa personave, Britania e Madhe është goditur nga...

Pas zjarreve, Australia rrezikohet nga përmbytjet

Pas zjarreve të mëdha që shkaktuan 33 viktima, Australia tashmë po përballet me një tjetër problem. Shira të fuqishëm kanë përfshirë vendin duke shkaktuar përmbytje...

Shënohen 30 viktima nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut në Brazil

Moti i keq në Brazil ka bërë që 30 persona të humbin jetën si pasojë e përmbytjeve dhe rrëshqitjeve të dheut. Pas reshjeve intensive që...

Dy muaj pas përmbytjeve, kanalet e Venecias pothuajse thahen

Baticat e ulëta pothuajse kanë tharë kanalet e Venecias, vetëm dy muaj pasi reshjet e mëdha patën vërshuar këtë qytet italian. Anijet janë parë në...

Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...