E premte, 28 Janar, 2022
9.5 C
Tirana

Efektivi mban qytetarin në shpinë, Braçe: Nder e respekt që po shërbejnë

Lumi Vjosa çau argjinaturën, duke përmbytur shtëpitë. Vjosa doli nga shtrati për shkak të reshjeve të shumta, duke përbytur disa hektarë tokë përreth lumit. Uji ka hyrë edhe në disa banesa, ku kanë nisur evauimet, ndërsa Drejtoria e Përgjithshme e Emergjencave Civile ka lajmëruar se nëse sitauta vijon të jetë problematike, do të detyrohen të bëjnë evakuim me forcë të banorëve.

Deputeti Erion Braçe ka shpërndarë një foto, ku shihet efektivi duke mbajtur në shpinë një qytetar që kishte mbetur në mes të ujit. Braçe falenderon të gjithë policët, elektriçistët, zjarrfikësit, mjekët e infermierët që gjenden pranë qytetarëve në zonat e përmbytura si Fieri apo Vlora.

“Nder e respekt per cdo burre e djale, ushtare e oficere-sic keta ketu te batalianit te trete te sigurise, zjarrefikes, police, elektriciste, punonjes te impianteve e rrjetit te kullimit, mjeke e infermiere, te cilet prej dje e gjate gjithe nates po sherbejne per njerezit ne zonen e permbytur Fier/Vlore!”, shkruan Braçe.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Erion Braçe (@erionbrace)

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fakte të panjohura mbi shkencëtarët më të famshëm të të gjitha kohërave

Ju ndoshta mund t’i njihni emrat e këtyre figurave historike të shkencës, si dhe zbulimet e tyre më të famshme. Por ndoshta mund të...

Pas acarit, rikthehen reshjet e shiut. Si do të jetë moti për këtë fundjavë

Reshjet e shiut pritet të jenë prezente që në orët e para të 24-orëshit të ditës së shtunë, në pjesën më të madhe të...

Shp*rthimi në banesën e Dukës, 34-vjeçari i arrestuar me shenja dj*gie në dorë

34-vjeçari i arrestuar për vendosjen e tritolit në banesën e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, rezulton me shenja djegie në dorë....

Pa të dashurën me shokun e tij, detaje nga sherri me th*ka në Berat

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon sherrit me thika në Berat, ku dy persona përfunduan me plagë të shumta në...

Faza e fundit e konfliktit dhe fati i “Foltores”

Nga: Ergys Mërtiri Pas muajsh tensione që degjeneruan deri në konfrontim fizik, përplasja Basha-Berisha po fillon të zbehet, ndërsa revolucioni i organizuar nga foltorja shkon...