E hënë, 22 Shkurt, 2021
7 C
Tirana

Italia jep alarmin për ‘bombën e ujit’/Ekspertët: Mos dilni nga shtëpia (VIDEO)

Autoritetet në Itali kanë dhënë alarmin për shkak të së ashtëquajturës “bombë e ujit”, që ka sjellë një përkeqësim të menjëhershëm të kushteve atmosferike.

Për fat të keq, përpos situatës së vështirë me pandeminë, Italia po përballet edhe me reshjet e dendura të shiut dhe përmbytjeve.

Ndodhur në këto kushte, autoritetet kanë apeluar ndaj banorëve që të qëndrojnë në shtëpi, “për sigurinë e tyre, dhe për të mos penguar operacionet e mjeteve të transportit”.

Në Calabri është dhënë alarmi i kuq nga Mbrojtja Civile, për të patur një kujdes të shtuar pas reshjeve të rrëmbyera të shiut, të cilat kanë sjellë dëme të pallogaritshme. Ekspertët paralajmërojnë se kjo situatë pritet të zgjasë deri të hënën.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by i Love Calabria (@ilove.calabria)

Crotone është paralizuar nga shirat, ndërsa cikloni pritet të lëvizë drejt jugut.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by i Love Calabria (@ilove.calabria)

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mediu i jep fund dyshimeve: Marëveshja me Bashën do bëhet

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se negociatat me Kryedemokratin Lulzim Basha po vazhdojnë dhe sipas tij mes tyre do të ketë...

Si vdekja e një vëllai nxiti një revolucion

Në një qytet provincial të përgjumur, lindi një djalë me emrin Vladimir Uljanov. Kur të rritej ai do të luante një rol të madh...

Itali/ Kapet me 300 mijë euro drogë biznesmeni shqiptar (Emri)

Një shqiptar i identifikuar si Dorian Resili, ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi ky i fundit ëstë kapur me drogë, e cila...

Shëndetësia/ Hajdari: Mjekët paradite punojnë në publik, pasdite në privat

Arrestimi i gjyqtares Enkelejda Hoxha bëri shumë bujë në opinionin publik, pasi ajo kishte liruar nga burgu disa persona të dënuar me burgim të...

Nuk vuani aspak nga i ftohti gjatë dimrit? Ja çfarë e shkakton këtë gjë

Shumica prej nesh,detyrohemi të përjetojmë një periudhë me mot të ftohtë për të paktën një pjesë të vitit. Dhe një studim i ri ka...