E martë, 24 Nëntor, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

crotone

Italia jep alarmin për ‘bombën e ujit’/Ekspertët: Mos dilni nga shtëpia (VIDEO)

Autoritetet në Itali kanë dhënë alarmin për shkak të së ashtëquajturës “bombë e ujit”, që ka sjellë një përkeqësim të menjëhershëm të kushteve atmosferike. Për...

Juventus shpallet për herë të gjashtë kampion i Serisë A  

Juventusi u shpall sot kampion i Serisë A për vitin e gjashtë radhazi. Bardhezinjtë arritën të fitojnë këtë trofe kur mundën pasditen e sotme Crotonen...

Të fundit

Në prag të 28 nëntorit “bashkohen” arkivat

Në prag të Ditës së Flamurit, Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave bëhet institucioni i parë i Shqipërisë që ka prani fizike në Kosovë, duke...

“Frikë për 6 muajt e ardhshëm”, parashikimi i Gates për pandeminë

Themeluesi i Microsoft, Bill Gates, në një intervistë të dhënë për CNN, është shprehur optimist për një vaksinë, por në të njëjtën kohë paralajmëron...

Pse po shtohen rastet e reja me Covid-19? Ja cilat janë arsyet kryesore

Rastet me koronavirus në SHBA dhe mbarë botën, po shtohen me ritme të frikshme nga fillimi i këtij muaji. Ndërsa ekspertët paralajmërojnë një dimër...

“Spektakël i pështirë”, Rama komenton gjobën ndaj Metës

Kreu i qeverisë, Edi Rama, ka komentuar festimin e ditëlindjes së aktorit Bes Kallaku, ku i pranishëm ishte edhe kreu i shtetit Ilir Meta...

Vrau shokun për 45 mijë euro, 30 vite burg për autorin

Islam Mylkaj është dënuar me 30 vite burg, për vrasjen e shokut të tij. Mylkaj vrau Haki Baçinozin më 16 mars 2019, tek Kodrat...