E premte, 15 Janar, 2021
7 C
Tirana

“Kujdesuni për veten dhe familjarët tuaj, priten reshje të dendura”, Bashkia e Vlorës paralajmëron qytetarët

Reshjet e dendura të shiut që kanë përfshirë vendin, kanë ngritur alarmin për përmbytje. Me anë të një njoftimi të shpërndarë në faqen e Facebook-ut të Bashkisë Vlorë, apelohet ndaj qytetarëve që të shmangin lëvizjet e panevojshme me makinë, pasi reshjet do të vijojnë të dendura.

Bashkia tërheq vëmendjen qytetarëve për vendin e parkimit të makinave. Sipas Bashkisë, qytetarët duhet të kenë kujdes të veçantë për vendet që rrezikojnë të përmbyten. Duke iu referuar meteorologëve, kushtet e përkeqësuara të motit dhe reshjet  e dendura do të vijojnë përgjatë gjithë javës.

Statusi

Të dashur qytetarë!

Duke parë kushtet e motit në Vlorë, por edhe në të gjithë vendin, do ju luteshim të shmangni lëvizjet me makina që nuk janë të domosdoshme. Për shkak të shirave të dendur, duhet të keni kujdes edhe me vendin e parkimit të makinave dhe të jeni të vëmendshëm për vendet që rrezikojnë të përmbyten! Paralajmërimet e meteorologëve për shira të vazhdueshëm, na bëjnë të jemi të kujdesshëm.

Kujdesuni për veten dhe familjarët tuaj!

Për çdo nevojë vendosni kontakt me Ujësjellës Kanalizimet dhe Shërbimet publike të Bashkisë.

Të dashur qytetarë!Duke parë kushtet e motit në Vlorë, por edhe në të gjithë vendin, do ju luteshim të shmangni…

Publiée par Bashkia Vlorë sur Lundi 12 octobre 2020

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Hoteli më i mirë në Londër hap dyert për të trajtimin të infektuarve me Co*id

Hoteli më i mirë në periferi të Lodrës Croydon, normalisht do të ishte i mbushur me turistë, punëtorë ndërtimi jashtë qytetit dhe udhëtarë biznesi. Por,...

CDU-ja gjermane: Vazhdimësi apo drejt së ardhmes së panjohur?

CDU, partia në pushtet në Gjermani, po zgjedh në votim virtual kryetarin e ri të partisë. Në postin e kancelarit, kryetari i ri do...

Rama publikon hartat: Ja si e shiti Berisha detin në vitin 2008 (Foto)

Kryeministri Rama, teksa ka folur për çështjen e detit me Greqinë, për herë të parë ka publikuar mbrëmë hartat e viteve 2001, 2008 dhe...

Meta-Denajt: Mos penalizoni Vlorën, zhbllokoni fondet e investimeve në rrugë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është përgjigjur shkresës dërguar në adresë të tij nga ministrja e Financave Anila Denaj, lidhur me për Projektin...

”Vajza u fut me forcë në makinë”/ Telefonata e qytetarit alarmon policinë

Një vajzë dyshohet se është marrë peng ditën e sotme në zonën e Insitutit në Kamzë. Mësohet se një qytetar ka telefonuar policinë dhe ka...