E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

Mateo Vasiu

Halla e Mateos: S’ia kemi djegur ne shtëpinë Klodianit, ai s’ka vepruar vetëm

Pak ditë më parë u shkrumbua shtëpia e Klodian Çalamanit, monstrës së Fierit i cili vrau komshiun e tij 8 vjeçar Mateo Vasiun në...

Groposi në oborr 8-vjeçarin, digjet shtëpia e Klodian Çalamanit

Sot është shkrumbuar shtëpia e 38-vjeçarit Klodian Çalamani, i cili vrau 8-vjeçarin Mateo Vasiu. Banesa e vrasësit gjendet shumë pranë asaj së familjarëve të...

“S’kam kohë të flas”/Bora Muzhaqi reagon pas 8 ditësh për krimin makabër

Ministrja e Shtetit për Rininë dhe Fëmijët, Bora Muzhaqi, duket se ka gjetur kohë për të folur lidhur me krimin makabër, ku një 8-vjeçar...

‘Varje për Klodian Çalamanin’, fotoja e tij tensionon familjarët

Për të dytën ditë radhazi, vijon mbledhja e firmave nga ana e familjarëve të Mateo Vasiut, pasi kërkojnë dënimin me vdekje të vrasësit të...

Del ekspertiza për Klodian Çalamanin, nuk ka probleme mendore

Klodian Çalamani, vrasësi i 8-vjeçarit Mateo Vasiu, nuk ka problem mendore. Ky përfundim vjen nga ekspertiza paraprake që i është bërë Klodian Çalamanit në...

Vrau 8-vjeçarin/Tjetër denoncim: Më rrahu e më përdhunoi, ishte goca ime aty

Vrasësi i 8-vjeçarit u la dje në burg, ndërsa në sallën e gjyqit ka patur tensione dhe përplasje. Në Gjykatën e Fierit dje u...

“Po të kisha benzinë, s’do ta kishit gjetur kurrë djalin”

Familjarët e Mateo Vasiut dhe qytetarët janë zhvendosur në qendër të qytetit, pas Gjykatës së Fierit. Me thirrjet ‘varje, varje’, qytetarët kanë marshuar deri...

Tronditëse/ “E qëllova dy herë me kazmë dhe e shtyva me këmbë në gropë”

Pas vrasjes mizore të vogëlushit Mateo Vasiu, Klodian Çalamani ka treguar detajet se si ndodhi krimi. Ai ka thënë se vrasjen e kishte kryer...

“Ta varin e ta shohë bota”, gjykata merr vendimin pa praninë e vrasësit

“Arrest me burg” është masa e caktuar për autorin e vrasjes makabre të 8-vjeçarit Mateo Vasiu, ngjarje e cila ndodhi dy ditë më parë....

“Ta varim këtë plehrë!”, tensionohet situata në Gjykatën e Fierit (VIDEO)

Në Gjykatën e Fierit do të jepet sot masa e sigurisë për Klodian Çalamanin, i cili vrau vogëlushin 8-vjeçar, Mateo Vasiu. Familjarët e 8-vjeçarit...

Të fundit

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...

Ekzekutimi i ish-deputetit, bashkëshortja nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Natalina Ujka, bashkëshortja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka, ka treguar për grupin hetimor se personat me të cilët bashkëshorti i saj ka pasur konflikte...

Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore

Ne të gjithë i duam misteret, dhe Lufta e Dytë Botërore siguroi shumë të tilla. Shkalla e madhe e luftimeve dhe e taktikave të tokës së djegur, solli...

Ish-banori i “Big Brother”: Donaldi nuk është fitues, mes çiftit s’ka dashuri

Ish-banori i “Big Brother”, Adi Pojana, teksa ishte i ftuar në studion e “Shqipëria Live”, ka komentuar lidhjen e shumëpërfolur mes Donaldit dhe Beatrix. Për...

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...