E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

‘Varje për Klodian Çalamanin’, fotoja e tij tensionon familjarët

Për të dytën ditë radhazi, vijon mbledhja e firmave nga ana e familjarëve të Mateo Vasiut, pasi kërkojnë dënimin me vdekje të vrasësit të të miturit, Klodian Çalamani.

Në një gjendje të rënduar psikologjike dhe emocionale, familjarët nuk ndalen në mbledhjen e firmave në qendër të qytetit të Fierit. Ka qenë fotoja e vrasësit Çalamani, ai i cili ka tensionuar situatën sot, teksa mes lotësh, e ëma ka grisur posterin ku ishte e vendosur fotoja e viktimës dhe autorit.

Ndërsa puthte të voglin, ajo u pa duke goditur foton e Klodian Çalamanit, ndërsa pas saj vrapoi i shoqi duke e grisur gjysmën e posterit.

Familjarët janë treguar të vendosur në mbledhjen e firmave, dhe shpalljen e dënimit me vdekje për autorin.

Vrasësi nuk u dërgua në gjykatë, për shkak të situatës së tensionuar me familjarët e viktimës. Pas kësaj mase të sigurisë, familjarët nisën mbledhjen e firmave, që ndaj Çalamanit të vendoset dënim me varje.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E shkarkuat Bashën, e pastaj …?

Nga: Artur Ajazi Foltoristët dhe kryetari i tyre Sali Berisha, po numurojnë me padurim të madh, sa ditë dhe sa orë, kanë mbetur deri ditën...

Dy raste me Omicron në Greqi

Me variantin Omicron u diagnostikuan dy rastet e dyshimta që ishin futur në mikroskopin e studiuesve të Greqisë. Bëhet fjalë për dy shtetas që kishin...

Ne përmbytemi rregullisht, e nuk vëmë mend nga asnjë fatkeqësi

Nga: Mentor Kikia Ka ndryshuar klima o budallenj! Duhet të ndryshojmë dhe ne, ndryshe do të ngordhim. Vetëm pas një jave me reshje, vjen paralajmërimi i...

Jean Todt mbështet ndërtimin e automotoparkut në Elbasan

Më herët, kreu i DPSHTRR Blendi Gonxhe njoftoi se në Elbasan do të ndërtohet automotoparku i parë në Shqipëri, për të mundësuar edhe zhvillimin...

Nipi i deputetit me shokët në Dubai, Rrahman Rraja: Kam tre muaj pa folur me të

Deputeti socialist, Rrahman Rraja, ka reaguar për ngjarjen e zbardhur sot nga Policia e Lezhës ku i përfshirë në grabitjen me armë ishte nipi...