E mërkurë, 27 Maj, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

manastirliu

Kërkesa e FSHF për lejimin e ndeshjeve pa tifozë, Manastirliu tregon si do veprohet

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka komentuar kërkesën e FSHF, për zhvillimin e ndeshjeve pa tifozë. Ajo tha se është ende herët për të...

Pas 4 javësh në terapi intensive, 70-vjeçari nga Kruja shërohet nga koronavirusi

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu bën me dije se një tjetër pacient ka lënë sot spitalin infektiv. Përmes një postimi në Facebook, Manastirliu tregon se...

Nga e hëna, zgjerohet fasha orare për qytetarët

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përgjatë një deklarate për mediat, theksoi se nga e hëna, fasha orare për qarkullimin e qytetarëve do të zgjerohet...

Manastirliu publikon shifrat: Sa persona kanë mposhtur COVID-19 deri më tani

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu së fundmi ka njoftuar qytetarët se edhe 3 infermiere në Shkodër dhe Kukës janë shëruar nga COVID-19. Por sa është...

Manastirliu shpjegon masat e higjienës që duhet të marrin bizneset e hapura

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, në një lidhje direkte me emisionin “Opinion”, i mëshoi faktit se bizneset e hapura dhe ato që pritet të...

Testimi i ri për koronavirusin në Shqipëri/ Manastirliu zbulon si do funksionojë

Siç ishte paralajmëruar edhe më herët nga autoritetet zyrtare, një testim i ri për koronavirusin do të zhvillohet në Shqipëri. Bëhet fjalë për testimin serologjik...

SHIFRAT/ Rritet numri i të infektuarve në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, gjatë fjalës që mbajti në seancën plenare të Kuvendit, publikoi numrin e të infektuarve në total në Shqipëri, që...

Manastirliu: Skënder Brataj dhe Andi Koraqi shërohen nga COVID-19

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka bërë me dije se dr. Skënder Brataj dhe dr. Andi Koraqi...

8 ton mjete të mbrojtjes personale për “Heronjtë e heshtur” (VIDEO)

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka njoftuar se sot kanë mbërritur 8 ton mjete të mbrojtjes personale për personelin mjekësor. Në statusin e ndarë...

Zgjatet fasha e orarit/ Ja çfarë ndalohet me urdhrin e ri nga e premtja në të hënë

Nga sot e në vijim, të gjitha dyqanet ushqimore, farmacitë dhe bankat do jenë të hapura nga ora 05:00 deri në 17:30 të pasdites....

Të fundit

Meta vlerëson me dekoratë Heroin e Popullit, Vasil Laçi

Presidenti Ilir Meta ka dekoruar sot Heroin e Popullit, Vasil Laçi (pas vdekjes) me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar”. Motivacioni i dekorimit ishte: “Atdhetarit antifashist, që...

Kryemadhi takon ambasadorin e Britanisë, ja për çfarë diskutuan

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar sot një takim me ambasadorin e Britanisë së Madhe në Tiranë, Duncan Norman. Ata kanë diskutuar lidhur me...

Protokolli shëndetësor/ FSHF takim me delegatët e ndeshjeve: Asnjë tolerancë ndaj klubeve

FSHF ka zhvilluar sot një mbledhje me delegatët e ndeshjeve në lidhje me protokollin e masave që lojtarët dhe jo vetëm duhet të zbatojnë. Sekretari...

Përdorej te pacientët me koronavirus, Franca ndalon përdorimin e hidroksiklorinës

Franca nuk do të lejojë më përdorimin e hidroksiklorinës si ilaç për trajtimin e koronavirusit. Qeveria franceze mori këtë vendim, pasi OBSH pezulloi këtë javë...

Rruga e mbarë të qoftë Ilir Meta

Nga Mustafa Nano Në monologun e fundit unë bëja thirrje që Rama, Berisha e Meta të largoheshin nga politika. Asnjëri nuk ma vuri veshin. Madje,...
WhatsApp KONTAKTO TT