E shtunë, 30 Maj, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

manastirliu

Testimi i ri për koronavirusin në Shqipëri/ Manastirliu zbulon si do funksionojë

Siç ishte paralajmëruar edhe më herët nga autoritetet zyrtare, një testim i ri për koronavirusin do të zhvillohet në Shqipëri. Bëhet fjalë për testimin serologjik...

SHIFRAT/ Rritet numri i të infektuarve në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, gjatë fjalës që mbajti në seancën plenare të Kuvendit, publikoi numrin e të infektuarve në total në Shqipëri, që...

Manastirliu: Skënder Brataj dhe Andi Koraqi shërohen nga COVID-19

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka bërë me dije se dr. Skënder Brataj dhe dr. Andi Koraqi...

8 ton mjete të mbrojtjes personale për “Heronjtë e heshtur” (VIDEO)

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka njoftuar se sot kanë mbërritur 8 ton mjete të mbrojtjes personale për personelin mjekësor. Në statusin e ndarë...

Zgjatet fasha e orarit/ Ja çfarë ndalohet me urdhrin e ri nga e premtja në të hënë

Nga sot e në vijim, të gjitha dyqanet ushqimore, farmacitë dhe bankat do jenë të hapura nga ora 05:00 deri në 17:30 të pasdites....

Manastirliu: Edhe 1️ infermier në Tiranë është shëruar nga koronavirusi

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se një infermier në Tiranë është shëruar nga koronavirusi. Kështu, ka shkuar në 28 numri i...

Manastirliu: Jemi në ditën e 28 të epidemisë, duhet të tregohemi të kujdesshëm

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, në një intervistë televizive theksoi se qytetarët duhet të tregohen shumë të kujdesshëm. Në vijim, Manastirliu u...

Dita Botërore e Shëndetit/ Manastirliu: Falenderoj nga zemra të gjithë mantelbardhët

Në kuadër të Ditës Botërore të Shëndetit, Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka shprehur publikisht mirënjohjen e saj për të gjithë mjekët dhe infermierët. “Një...

Manastirliu: Koronavirusi është i frikshëm, por e ka një dobësi

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përgjatë një video-mesazhi u ka bërë thirrje qytetarëve që të tregohen të përgjegjshëm. Në kohën kur në Shqipëri janë shënuar...

COVID-19/ 4 milionë euro ndihmë për Shqipërinë

Sot është nënshkruar marrëveshja e mbështetjes së BE-së, për të luftuar COVID-19 në Shqipëri. Ceremonia u zhvillua online, dhe të pranishëm ishin ministrja Manastirliu,...

Të fundit

Banka Botërore: Pandemia rrit me 8 % varfërinë në Shqipëri

Pandemia do të varfërojë edhe më shumë shqiptarët. Në skenarin më të mirë rezulton se rreth 100 mijë qytetarë dhe në rastin më të...

Tiranë/ Abuzonin me një të mitur, arrestohen 4 persona

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 4 shtetas, për marrëdhënie seksuale me dhunë me të mitur. Specialistët për Hetimin e Krimit pas informacionit të...

Gjendet trupi i 35-vjeçarit që u mbyt në lumin Buna

Trupi i pajetë i marokenit që u mbyt ditën e djeshme në lumin Buna është gjetur sot nga polumbarët. Pas disa orë kërkimesh, ata bënë...

Aksident i rëndë në aksin Levan-Tepelenë, ndërron jetë 1 person

Si pasojë e një aksidenti të rëndë në aksin Levan-Tepelenë, ka ndërruar jetë një person. Raportohet se aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur Kafaraj. Mësohet...

Vijat e kuqe të një shteti që mbron historinë e tij

Nga: Mentor Kikia Kjo është salla e Parlamentit Britanik, vendi ku ka marrë udhë demokracia perëndimore. Deputetët nuk kanë karrige, por ca ndenjëse që ngjasojnë...
WhatsApp KONTAKTO TT