E mërkurë, 27 Maj, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

manastirliu

“S’jemi para një ububuje, s’duhet të na ndodhin katastrofat”, Rama i vë afat Manastirliut

Për të përballuar çdo rritje të papritur të numrit të të infektuarve, kryeministri Edi Rama ka njoftuar se një spital i ri do ndërtohet...

Urgjenca Kirurgjikale zhvendoset tek Trauma

Nga sot, ndërhyrjet kirurgjikale urgjente dhe ato të patologjive malinje do të kryhen në Spitalin e Traumës, dhe aty do të sherbejnë edhe mjekë...

“Tregoni të vërtetën para mjekëve”, Manastirliu: Së bashku do t’ia dalim

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, në mesazhin e radhës drejtuar qytetarëve lidhur me masat e ndërmarra ndaj koronavirusit, ka kërkuar veçse bashkëpunim. Në komunikimin...

“Paralizohet” e gjithë Shqipëria, Ministria e Shëndetësisë merr vendimin e prerë

Në kuadër të masave për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, qeveria shqiptare ka vendosur që deri në datën 3 prill të mbyllen të gjitha...

Rezultatet dolën negative/ Infermieret: Pse duhet të qëndrojmë ende në karantinë

Pasi ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu deklaroi se rezultatet e një reparti të spitalit të Durrësit, ku ishte e shtruar 73-vjeçarja që vdiq sot...

Sa persona parashikohet të infektohen me koronavirus? Përgjigjet Manastirliu

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka deklaruar se parashikohen qindra të prekur nga koronavirusi në Shqipëri. Ajo u bëri thirrje qytetarëve që të respektojnë udhëzimet...

“Masa shtrënguese për koronavirusin”, urdhër i ri nga Manastirliu

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka një apel të hapur ndaj të gjithë qytetarëve të cilët nuk zbatojnë rregullat, për mos prekjen e koronavirusit....

Kallëzohet ministrja Manastirliu, zbardhet padia e PD-së

PD ka kallëzuar ministren Manastirliu dhe një sërë zyrtarësh për maskat që pretendohet se janë të skaduara. Në kallëzim thuhet se ministrja Manastirliu akuzohet...

“Ministria e Shëndetësisë, rrumpallë”/ Manastirliu s’lë gjë pa i thënë Bashës

Kryetari i PD-së Lulzim Basha pak më herët bëri një deklaratë të fortë ndaj Ministrisë së Shëndetësisë duke e cilësuar atë “rrumpallë”. Mirëpo, Ministrja e...

Dy rastet me koronavirus/ Manastirliu: Kur dalin përgjigjet e familjarëve

Në studion e emisionit “Opinion”, Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka shpjeguar në mënyrë të detajuar, historikun e 2 rasteve të identifikuara me koronavirus...

Të fundit

Reforma në Drejtësi/ Shehi: Deklaratat e Yuri Kim në adresë të Ramës

Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi ka komentuar deklaratat e ambasadores së SHBA-ve, Yuri Kim për reformën në drejtësi. Në një intervistë për News24, Shehi tha...

Kursi i këmbimit/ Paundi fiton 1 pikë brenda natës

Monedha evropiane është forcuar në krahasim me një ditë më parë duke u blerë sot me 123.6 lekë dhe duke u shitur me 124.3 lekë, sipas kursit...

Meta vlerëson me dekoratë Heroin e Popullit, Vasil Laçi

Presidenti Ilir Meta ka dekoruar sot Heroin e Popullit, Vasil Laçi (pas vdekjes) me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar”. Motivacioni i dekorimit ishte: “Atdhetarit antifashist, që...

Kryemadhi takon ambasadorin e Britanisë, ja për çfarë diskutuan

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar sot një takim me ambasadorin e Britanisë së Madhe në Tiranë, Duncan Norman. Ata kanë diskutuar lidhur me...

Protokolli shëndetësor/ FSHF takim me delegatët e ndeshjeve: Asnjë tolerancë ndaj klubeve

FSHF ka zhvilluar sot një mbledhje me delegatët e ndeshjeve në lidhje me protokollin e masave që lojtarët dhe jo vetëm duhet të zbatojnë. Sekretari...
WhatsApp KONTAKTO TT