E hënë, 20 Shtator, 2021
26.5 C
Tirana

Rama përulet para personelit shëndetësor tek Infektivi

I shoqëruar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, kryeministri Rama me një buqetë me lule në duar ka vizituar sot Spitalin Infektiv në Tiranë, ose quajtur ndryshe ‘Covid-1’.

Rama është parë të përulet para 20 punonjësve të personelit shëndetësor, për të vendosur buqetën me lule që kishin dalë për ta pritur.

Raportohet se personelit shëndetësor i janë dhënë disa pako si dhurata për Krishtlindje.

Teksa ka ikur nga Infektivi, Rama ka përshëndetur me dorë edhe familjarët e pacientëve jashtë spitalit.

Spitali Infektiv është i pari që u hap për pacientët me Covid-19 në Shqipëri, në fillim të pandemisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...