E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Etiketa

homazhe

75-vjetori i çlirimit, homazhe në Gjirokastër

Gjirokastra ka festuar 75-vjetorin e çlirimit me një sërë aktivitetesh të shtrira përgjatë tre ditëve. Veteranë, familjarë e pushtetarë kanë bërë homazhe në varrezat...

“Ditë historike për kombin”, Meta bën homazhe dhe nderon gjeneralin e burgosur nga diktatura

Presidenti Ilir Meta, ka marrë pjesë ditën e sotme në homazhin e bërë në nder të Gjeneral Rrahman Parllakut. Përmes një postimi në Facebook, Meta...

Sali Berisha përlotet tek memoriali i Azem Hajdarit (VIDEO)

Sot përkujtohet 21 vjetori i vrasjes së Heroit të Demokracisë, Azem Hajdari. Pranë memorialit u mblodhën dhjetëra familjarë, politikanë, deputetë e njerëz të afërm të...

21-vjetori i ndarjes nga jeta/ Basha: Amaneti dhe sakrifica e Azem Hajdarit janë…

Si sot, 21 vite më parë, u vra ish-deputeti i Partisë Demokratike Azem Hajdari. Në shenjë nderimi të figurës së Hajdarit, ditën e sotme...

Meta kurorë me lule tek memoriali i Azem Hajdarit: Vendosi pluralizmin politik

Sot përkujtohet 21-vjetori i vrasjes së Heroit të Demokracisë Azem Hajdari. Presidenti Ilir Meta, në përkujtim të Azem Hajdarit, e nisi ditën duke vendosur një...

Julian Kapaj, i vetmi që i shpëtoi minës bën gjestin prekës për major Tanushin (Foto)

I vetmi ushtar që i shpëtoi shpërthimit të minës në Letoni, Julian Kapaj ishte prezent ditën e djeshme në ceremoninë e homazheve në nder...

Prekëse/ I vetmi që i shpëtoi minës, rreshteri Kapaj bën homazhe për major Tanushin

Ditën e sotme janë mbajtur homazhe për majorin Klodian Tanushi, i cili ra në krye të detyrës në Letoni. Një moment mjaft prekës ka...

Major Klodian Tanushi shpallet “Dëshmor i Atdheut”

Major Klodian Tanushi, i cili humbi jetën gjatë një misioni të NATO-s në Letoni është shpallur “Dëshmor i Atdheut”. Ndërkohë, Këshilli i Ministrave ka nderuar...

Rama: Në vend që ta shihnim Zarifen me fustan nusërie, po e përcjellim me flamurin kuq e zi

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë sot në homazhet e zhvilluara në nderim të nëntetares  Zarife Hasanaj, e cila humbi jetën në një misioni...

Ditë zie kombëtare/ I jepet lamtumira ushtares Zarife Hasanaj, homazhe për nder të saj

Ditën e sotme në orën 10:00 në hollin e Pallatit te Kongreseve do të mbahen homazhet për t’i dhënë lamtumirën e fundit nëntetares Zarife Hasanaj, e...

Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...