E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Etiketa

homazhe

Mbërrin sot në Shqipëri trupi i pajetë i nëntetares Hasanaj

Trupi i pajete i nëntetares 32-vjeçare, Zarife Hasanaj, e cila humbi tragjikisht jetën nga shpërthimi i një mine në Letoni mbërrin në atdhe mesditën...

Ndahet nga jeta drejtuesi i lartë i policisë, kolegët homazhe në nder të tij (Video)

Fredi Agastra, u nda nga jeta në moshën 58-vjeçare pas një ataku kardiak. Drejtuesit të lartë të Policisë i është dhënë ditën e sotme...

Meta bën homazhe në nderim të ish-futbollistit dhe trajnerit të shquar Ali Mema

Presidenti Ilir Meta bëri sot homazhe në nderim të jetës dhe veprës së personalitetit të shquar të futbollit dhe sportit shqiptar, ish-futbollistit të ekipit...

74-vjetori i Çlirimit/ Meta dhe Rama homazhe të Varrezat e Dëshmorëve

Presidenti Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama zhvilluan homazhe të Varrezat e Dëshmorëve në kuadër të 74-vjetorit të Çlirimit të Shqipërisë.  Ata vendosën kurora me...

Video/Homazhe drithëruese në nder të ish-presidentit, lot në stadiumin e Leicester

Pas tragjedisë së 27 tetorit, ku pronari i Leicester Cityt u nda nga jeta, së bashku me katër persona të tjerë, ‘Dhelprat’ kanë zhvilluar...

Homazhe te Varrezat e Dëshmorëve, Meta, Rama e Ruçi bëhen bashkë. Detajet që nuk u panë (FOTOT)

Kujtohen sot si cdo vit Deshmoret e Atdheut ne kete 5 maj, me homazhe dhe vendosje kurorash me lule te Varrezat e Deshmoreve. Nen tingujt...

Në mes të shiut Vuçiç homazhe për Ivanoviçin: Do veprojmë nëse…

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç ka kërkuar rezultate përfundimtare nga hetimet që po zhvillohen për vrasjen e Oliver Ivanoviçit në Veri të Kosovës. Ai ka...

Video/ Homazhe e protestë për vdekjen e Florenc Beqirajt, kërkohet zbardhja e të vërtetës

Me lule dhe qirinj në duar dhjetëra qytetarë kanë zhvilluar një homazh protestë për Florenc Beqirajn i cili vdiq në Francë. Qytetarët dhe përfaqësues të...

Foto/E gjithë Franca në zi, homazhe në nder të gjigantit “Elvis Presley i Evropës”

Dhjetëra mijëra persona janë mbledhur sot në Paris në ceremoninë e homazheve të gjigantit të muzikës franceze dhe botërore rock and roll. Johnny Hallyday,...

Sot homazhet në 11:00, i jepet lamtumira kompozitorit Aleksandër Lalo

Sot në orën 11:00 do të zhvillohen homazhet pas ndarjes nga jeta të kompozitorit të njohur, Aleksandër Lalo. Homazhet do të mbahen në hollin e...

Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...