E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

europian

Eurovizion, një identitet evropian i humbur?

Nga: Gökçe Özçiftçi “Daily Sabah” Shumë pyetje më erdhën në mendje gjatë kohës që po shihja festivalin e këngës Eurovizion 2021. E para dhe më...

Historike/ Maqedonia e Veriut, për herë të parë do të marrë pjesë në Europian

Përfundon ndeshja e play-off-it mes Gjeorgjisë dhe Maqedonisë. Ballkanasit kanë fituar ndaj kaukazëve me rezultatin minimal 0-1. Goran Pandev gjeti rrugën e rrjetës në minutën...

Tragjikomedia e propagandës për integrim europian!

Nga Artan Fuga Çfarë mjerimi të mash trosh duke thënë se Shqipëria paska marrë “ok” për të hapur negociatat! Dhe përse? Sepse ndonjë teknicien i parruar...

Basha publikon foton me kreun e PPE: Një demokrat dhe europian i madh

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar në rrjetin social ‘Twitter’ një foto me kreun e Partive Popullore Europiane, Joseph Daul. Kryedemokrati e...

Ideja e ‘çmendur’ e Kosovës: Të mbajmë kampionatin Europian në trevat shqiptare

Me zhvillimet e reja në UEFA dhe në FIFA dhe me kandidaturat e përbashkëta të disa shteteve që po bëhen gjithmonë e më shumë...

Buffon pranë gjigantit europian, mund të përballet me Juventusin

Gianluigi Buffon ka njoftuar ditën e sotme se këtë fundjavë do të zhvillojë ndeshjen e fundit të me bardhezinjtë. Ai u shpreh se kishte...

Babai i nxjerr sekretin: Cana do të drejtojë klubin e njohur europian

Lorik Cana pas lënies së futbollit pati premtuar se nuk do të largohet prej tij. Kur të gjithë prisnim që ai të merrte drejtimin...

Tronditet Napoli: Gjiganti europian i gatshëm të paguaj klauzolën e Hysajt

Edhe pse do shumë kohë që të hapet merkato e verës, zërat janë të shumtë se drejt Elseid Hysajt vërshon një numër i madh...

Ora nuk do të ndryshojë më në mars dhe tetor? Ç’propozon Parlamenti Europian

Parlamenti Evropian ka miratuar këtë të premte propozimin për heqjen e llogaritjes verore dhe dimërore të kohës, por vendimin përfundimtar për këtë duhet ta...

Fino publikon intervistën/Ish-zyrtari i KE: Duka i mbytur nga skandalet

Gara për president të FSHF-së ka marrë një vëmendje të madhe në Shqipëri dhe jo vetëm. Fino ka sulmuar sërish presidentin Armand Duka me...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...