E martë, 21 Shtator, 2021
18.5 C
Tirana

Basha publikon foton me kreun e PPE: Një demokrat dhe europian i madh

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar në rrjetin social ‘Twitter’ një foto me kreun e Partive Popullore Europiane, Joseph Daul. Kryedemokrati e ka cilësuar këtë takim si të shkëlqyer, ndërsa Daul e lartëson si një demokrat dhe një “europian të madh’.

Lideri i selisë blu gjatë ditës së sotme publikoi edhe mesazhin e Daul, i cili sipas Bashës ka theksuar se nuk bëhet kompromise me demokracinë dhe shtetin ligjor. Ai pohoi se kreu i PPE-së mbështet fuqimisht PD-në dhe kauzën e saj.

“Me Presidentin e PPE Joseph Daul. Takim i shkëlqyer me një demokrat dhe europian të madh. #ShqipëriaSiEuropa”, shkruan ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...