E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Buffon pranë gjigantit europian, mund të përballet me Juventusin

Gianluigi Buffon ka njoftuar ditën e sotme se këtë fundjavë do të zhvillojë ndeshjen e fundit të me bardhezinjtë. Ai u shpreh se kishte disa oferta tunduese dhe do ta mendonte mirë se çfarë do të ndodhte me të ardhmen e tij. Por raportohet se Buffon mund të jetë në bisedime të avancuara me PSG, që, sipas mediave franceze, i ka ofruar italianit një kontratë 2-vjeçare.Dhe sipas raporteve të shtypit francez si le Parisien dhe Canal+, 40-vjeçari është duke biseduar me kampionët e Ligue 1 për një transferim të mundshëm. Ashtu si PSG, edhe Liverpool thuhet të jetë interesuar për firmën  Buffon. Kjo do të thotë se në sezonin e ardhshëm mund ta shohim gardianin përballë ish-ekipit të tij në ndeshjet e Champions League.Portieri do të luajë ndeshjen e fundit të karrierës me Juventus gjatë fundjavës në Allianz Stadium pas një karriere 17-vjeçare të mbushur me shumë trofe. Ai do të ketë shansin t’i thotë lamtumirë tifozëve të tij që e kanë mbështetur gjithmonë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...