E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Tronditet Napoli: Gjiganti europian i gatshëm të paguaj klauzolën e Hysajt

Edhe pse do shumë kohë që të hapet merkato e verës, zërat janë të shumtë se drejt Elseid Hysajt vërshon një numër i madh ofertash. Napoli në kontratën me mbrojtësin kuqezi, që e mbanë atë të lidhur deri në vitin 2021, ka vendosur një klauzolë prej 50 milionë euro. Ajo mund të aktivizohet vetëm mes 30 qershorit dhe 15 korrikut çdo vit.

Agjenti i Elseid Hysajt i ka thënë Napolit se një klub i madh është gati të paguajë 50 milionë eurot e klauzolës së tij, sipas Tuttosport. Lojtari i përfaqësueses shqiptare u ble nga Empoli për 5 milionë euro në 2015, duke ndjekur trajnerin Maurizio Sarri në San Paolo.

Tuttosport pretendon se drejt Hysajt ka ardhur një ofertë premtuese dhe agjenti i tij ia ka transmetuar këtë gjë klubit italian. Ndër klubet e interesuar janë edhe Manchester United dhe Arsenal, por nuk duhet harruar Juventusi dhe Bayer Munich që e sheh si lojtarin perfekt për skemat e bavarezëve. 24-vjeçari konsiderohet si një nga mbrojtësit e djathtë më të mirë në Evropë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...