E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Ora nuk do të ndryshojë më në mars dhe tetor? Ç’propozon Parlamenti Europian

Parlamenti Evropian ka miratuar këtë të premte propozimin për heqjen e llogaritjes verore dhe dimërore të kohës, por vendimin përfundimtar për këtë duhet ta miratojë Komisioni Evropian. Kështu, besohet se shumë shpejt ora sezonale nuk do të ndryshojë më.

 

Eurodeputetët kërkojnë që Komisioni Evropian ta mbështetë propozimin e tyre, i cili deri më tani mbetej në qëndrimin për mbajtjen e llogaritjes sezonale të kohës. “Jam shumë i kënaqur që pas disa viteve diskutime në nivel të Komitetit në Parlamentin Evropian, ku unë jam anëtari i vetëm i Irlandës, propozimi u debatua dhe u votua sot në Parlament”,- deklaroi eurodeputeti Shon Keli. 
Ai kërkoi nga Komisioni Evropian të dalë me rekomandimin që t’i jepet fund ndryshimit të llogaritjes së kohës dy herë gjatë vitit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...