E mërkurë, 27 Maj, 2020
11 C
Tirana

Etiketa

mars

Prej javësh ishte izoluar nga koronavirusi/ Trump lë Shtëpinë e Bardhë

Presidenti amerikan Donald Trump, që kishte qëndruar prej javësh në Shtëpinë e Bardhë për shkak të izolimit prej koronavirusit, shkoi të premten në rezidencën...

Depozitat të qëndrueshme në mars, ndryshe nga kreditë nuk ndikohen nga koronavirusi

Muaji mars ka qenë pozitiv për sistemin bankar, sa i përket ecurisë së depozitave. Pasiguria e shkaktuar nga Covid-19 nuk ka ndikuar në rrjedhje...

Koronavirusi/ Të ardhurat tatimore në mars bien me 19%, ose 56 milionë euro më pak

Muaji mars ka filluar të reflektojë pasojat e Covid-19 në ekonomi. Të ardhurat tatimore, që u arkëtuan në buxhetin e shtetit për periudhën janar-mars...

OSHEE sqaron si do bëhet faturimi referencë për marsin

Kushtet e situatës së jashtëzakonshme, me lëvizje të kufizuara e kanë detyruar dhe Operatorin e Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE), që të përshtatet për...

U nis nga Shqipëria me 3 Mars, e prekura nga koronavirusi mbërriti në SHBA

Ambasada Amerikane në Ankara ka njoftuar se një 86-vjeçare amerikane nga Marylandi, e prekur nga koronavirusi është nisur me 3 Mars nga Tirana drejt...

“Baza në Hënë”/ NASA zbulon idenë revolucionare: Tullat prej kërpudhe (VIDEO)

asa ka arritur në një ide që mund t’i japë një hov të jashtëzakonshëm kolonizimit të planetëve. “Tullat prej kërpudhe”, është ideja e NASA-s...

Njihuni me robotët autonom që mund të bëjnë gërmime në Hënë dhe Mars

Një kompani e re në Kaliforni ka plane ambicioze që janë jashtë kësaj bote. “Voa” shkruan se pronarët e kompanisë janë duke punuar në ndërtimin...

Gara hapësinore për eksplorimin e Marsit dhe planet për 2020-ën

Gara e parë për hapësirën, vuri përballë njëra-tjetrës Shtetet e Bashkuara dhe atë që njihej atëherë si Bashkimi Sovjetik, se kush do të bënte...

“Jeta në Mars”, NASA zbulon pamjet e reja të shkrepura në planetin e kuq (VIDEO)

Një panoramë mahnitëse e Marsit tregon vendin e fundit të pushimit të Opportunity në të. Imazhi është një seri prej 354 fotografish individuale të mbledhura...

Muaji mars hyn me rritje graduale temperaturash

Sot vendi ynë do të dominohet nga kthjellimet dhe vranësira të pakta deri në mesatare. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  maksimale deri në 7-10 m/sek...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT