E martë, 22 Shtator, 2020
28 C
Tirana

Etiketa

parlamenti

Greqia do sigurojë 12 milje në detin Jon/ Mitsotakis zbulon lëvizjen emergjente të ministrit të Jashtëm, çfarë pritet të ndodhë në Tiranë

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, gjatë fjalës së tij në parlament zbuloi se ministri i Jashtëm Nikos Dendias, do të vijë shumë shpejt në...

“Përmbahuni nga kërcënimi apo përdorimi i forcës”, mesazhi i Ambasadës Amerikane ndaj politikës

Ambasada Amerikane ka dhënë një mesazh të rëndësishëm për politikën shqiptare. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Ambasada Amerikane teksa ka kujtuar 45 vjetorin...

Fundi i lojës për ta vendosur Këshillin Politik, mbi Parlamentin

Nga Alfred Peza “Opozita e Bashkuar” falenderoi gjithkënd për miratimin pa asnjë ndryshim të marrëveshjes së 5 qershorit të arritur mes saj dhe PS në...

Parlamenti Evropian paralajmëron se mund të bllokojë buxhetin e BE-së

Parlamenti Evropian votoi me shumicë votash një rezolutë që kërkon ndryshime në projekt-buxhetin afatgjatë të BE-së, për të cilin janë pajtuar 27 vendet anëtare. Ligjvënësit...

Pandemia mbërthen Kosovën/ Infektohet deputetja e AAK-së

Koronavirusi po njeh një shtrirje të gjerë edhe në radhët e deputetëve në Kosovë. Klasa politike nuk i ka shpëtuar pandemisë. Deputetja e AAK-së, Albena...

‘Fëmrat me mua pinin më shumë uiski se ujë’/ Deputeti: Mallkuar qofshi

Kostaq Papa ka shpërthyer me anë të një komenti në Facebook, pas fjalës së tij në Kuvend e cila u bë virale. Deputeti i...

Vendimi i Venecias rikthen ekuilibrin e prishur kushtetues

Nga: Ervis Iljazaj Ka pothuajse një vit që Parlamenti, ose më saktë mazhoranca, gjendet në një konflikt të thellë me institucionin e Presidentit të Republikës...

Përse Lulzim Basha duhet ta mbështesë Ilir Metën

Nga: Mero Baze Ka një përpjekje për ta prekur në sedër Lulzim Bashën dhe demokratët në përgjithësi, për faktin se i mbushën sheshin Ilir Metës...

Kur Berisha rizgjidhej president, vendi ishte në gjendje të jashtëzakonshme

23 vjet më parë, Shqipëria nisi të përballej një nga momentet më dramatike të historisë së saj. Kuvendi i Shqipërisë shpalli më 2 mars...

“Parlamenti, kukull e këtij sekti pa shtet”, Meta del me thirrjen e fuqishme

Kreu i Shtetit Ilir Meta tha në manifestimin në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, se Parlamenti është shndërruar në kukull të këtij sekti pa shtet...

Të fundit

Qëllohet me thikë një 16-vjeçar në Sukth, dërgohet me urgjencë në spital

Një 16-vjeçar ka mbetur i plagosur ditën e sotme në Sukth, pasi është qëlluar me thikë. Elvin Zira, 16 vjeç, është transportuar me urgjencë në...

Kush janë 5 kandidatët në garë për kryetar të Bordit të AMF-së

Komisioni për Ekonominë dhe Financat zhvilloi një seancë dëgjimore me kandidaturat për pozicionin e Kryetarit të Bordit të Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare. Kandidatët që kishin...

Kosovë/ Asnjë viktimë nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Kosova ka shënuar një përmirësim të dukshëm të situatës nga pandemia, teksa në 24 orët e fundit nuk është shënuar asnjë viktimë nga koronavirusi. Gjithashtu,...

Fjolla nuk është shtatzënë, por na ngeli mjeku me barrë tani

Nga: Mentor Kikia Për ti shpëtuar qëndrimit në burg, këngëtarja kosovare Fjolla Morina sajoi një shtatzëni. Ishte në vendin e duhur për këtë punë. Këtu edhe...

Rama shpall vendimin: Zero tatim fitimi për biznesin e vogël dhe zero TVSH deri në 10 mln lekë të reja xhiro

Në një dalje për mediat nga Kryeministria, Rama përcolli vendimin më të fundit të qeverisë: zero tatim fitimi për biznesin e vogël (deri 14...