E diel, 20 Shtator, 2020
30 C
Tirana

Etiketa

andi permeti

“Nëse makina e Ministrisë së Brendshme nuk ka kushtuar 49 mijë euro, jap dorëheqjen”, Lleshaj flet për mjetin luksoz

Debati në lidhje me makinën e shtrenjtë të ministrit Lleshaj, ka vijuar edhe në Kuvend. Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, ka replikuar me deputetin...

“Propozoj një minutë heshtje për Teatrin”/ Ruçi-deputetit: Ulu aty, ulu

Seanca plenare e ditës së sotme ka nisur me debate dhe përplasje. Deputeti Andi Përmeti ka kërkuar sot që Kuvendi të mbajë një minutë...

Ulje pagash? Ilir Beqaj: Pse Petrit Vasili të marrë 840 mijë lekë

Ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj ka sqaruar deklaratën që bëri ditën e djeshme për uljen e pagave dhe pensioneve. Gjatë fjalës së tij në Kuvend,...

“Le të bëjë debat Spiropali me Ballën”, deputeti shpërthen i revoltuar në Kuvend

Deputeti Andi Përmeti është shprehur kundër rendit të ditës së miratuar për Kuvendin. Përmeti shpërtheu gjatë fjalës së mbajtur në Kuvend, duke shigjetuar mazhorancën,...

Shpëtimi i Alvinit/ Deputeti ngre alarmin: Kisha informacion se diçka po lëvizte

Deputeti Andi Përmeti, i cili inicioi interpelancën me Ministrinë e Jashtme për rastin e Alvinit, tha se ka pasur më herët disa informacione se...

“Është shumë e rëndë të më thuash gënjeshtar”, Ruçi i kthehet ashpër deputetit

Deputeti Andi Përmeti replikoi sërish me kryeparlamentarin Gramoz Ruçi për mosparaqitjen e ministrit të Jashtëm në interpelancën për Alvin Berishën dhe delegimin e përgjegjësive...

Rama çon Spiropalin në interpelancën për Alvinin, deputeti i kthehet Ruçit

Kryeministri Edi Rama refuzoi kërkesën e opozitës për interpelancë për rastin e Alvin Berishës, duke ia deleguar përgjegjësinë Elisa Spiropalit. Lidhur me këtë veprim, deputeti...

Ngritja e mesatares për universitetet/ Deputeti i BD-së: Do lini rininë pa shkollë

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti shprehet se vendosja e notës mesatare për në shkollë të lartë, është një shkelje e të drejtave të...

Të fundit

Djalë apo vajzë? Elita Rudi konfirmon shtatzëninë

Reperi Gjiko dhe moderatorja Elita Rudi do bëhen prindër për herë të dytë. Gjiko në një video të publikuar në InstaStory, ka pohuar se partnerja...

Arrestohet për dhunë, por mungon akti i mjekësisë ligjore. Babë e bir përballen në “gjyq”

Në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq”, në Tv Klan, Ilirjan Petriti është përballur më babain e tij Bujar Petriti, i cili kërkon që...

“Gylsereni” zbulon kur do martohet me producentin turk (FOTO)

Aktorja Nurgul Yesilçay, e njohur nga roli i “Gylserenit” në serialin “Fate të kryqëzuara” në Shqipëri, do të martohet. Aktorja 44-vjeçare dhe producenti Necati Kocabay...

Detajet/ Sherr banal pranë një lokali në Tiranë, plagoset 45-vjeçari

Policia e Tiranës ka dhënë detajet e para lidhur me plagosjen e ndodhur pasditen e sotme pranë një lokali në Tiranë. Pas një konflikti të...

Në Tiranë “kërcet” arma, policia arreston një person

Pasditen e sotme janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri në zonën e Astirit në Tiranë, bëjnë me dije burime për "Dosja.al". Ngjarja ka ndodhur...