E mërkurë, 20 Janar, 2021
2 C
Tirana

A është pedofil kandidati demokrat për president Xho Bajden? (VIDEO)

Kundërshtarët politikë, e kanë akuzuar shpesh për pedofili kandidatin aktual të demokratëve për president të SHBA-së, Xho Bajden.

Kjo akuzë është bërë shpesh virale në internet, për shkak të disa pamjeve, ku Bajden përkëdhel në një mënyrë disi të tepruar dhe bezdisëse disa fëmijë të panjohur që takon. Por uebsajti amerikan ”politifact.com” ,thotë se në karrierën 40 e ca vjeçare të Bajden, nuk ka gjetur asnjë lajm në media, akuza zyrtare, ankesa, arrestime ose hetime, që e implikonin atë në ndonjë lloj krimi seksual që përfshin fëmijët.

Nga ana tjetër, uebsajti e pranon se Bajden është akuzuar nga disa gra për prekje të padëshiruar në publik.

Ndërkohë ish-punonjësja e Senatit, Tara Rid e akuzoi për sulm seksual. Gjithsesi mediat e djathta vijojnë ta cilësojnë Bajdenin një pedofil të dyshuar. Për shkak se Bajden bën shpesh gabime kur flet në publik, republikanët thonë se ai është në fillimet e sëmundjes së demencës. Edhe kjo akuzë është hedhur poshtë nga shtabi elektoral i kandidatit demokrat.

TIRANA TODAY

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Inagurimi i Biden/ Mbërrijnë përforcime të reja të Gardës Kombëtare

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...