E premte, 15 Janar, 2021
9 C
Tirana

U dërgua në gjendje të rëndë në Turqi, Balla jep lajmin për deputetin Përmeti

Pak më herët, në fjalën e marrë në Kuvend, Rudina Hajdari dha lajmin se deputeti i opozitës Andi Përmeti po kalonte një periudhë të vështirë shëndetësore, pasi ishte prekur nga COVID-19. Për shkak të gjendjes së rënduar, ai u transportua në Turqi, për një ndihmë më të specializuar.

Por sot vjen një lajm i mirë, pasi ai ia ka hedh paq me koronavirusin vdekjeprurës.

Lajmin e ka përcjellë kryetari i Grupit Parlamentar, Taulant Balla, në fjalën e tij në Kuvend. Balla u shpreh se Andi Përmeti e ka mposhtur koronavirusin, dhe është në gjendje të mirë shëndetësore, ku pritet të kthehet në Tiranë.

“Ne kemi kolegë që e kanë kaluar covidin, gjej rastin të ndaj lajmin e mirë që kolegu ynë Andi Përmeti e fitoi këtë betejë”, u shpreh Taulant Balla.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përmbytjet ‘mollë sherri’, Rama: Meta është në hall, se ndihmoj dot

Rama i ka kthyer përgjigje Metës sa i takon përmbytjeve. Kujtojmë këtu se presidenti Ilir Meta kërkoi reagim të shpejtë nga qeveria dhe jo...

Vetë e bëri vaksinën, Rama ua pret shkurt deputetëve

Kryeministri Rama deklaroi në konferencën me gazetarët se asnjë ministër, deputet dhe drejtor që nuk është mbi 75 vjeç, nuk do të jetë i...

Bien infektimet, Kosova lehtësohen masat anti-Covid

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një situatë diku më e përmirësuar në Kosovë, si pasojë e koronavirusit vdekjeprurës. Teksa numri i të...

I dogjën makinën, ja kush ishte ‘shënjestra’

Një automjet tip "BMW X5" u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen 15 në Durrës, duke u djegur plotësisht në pjesën e...

Rama i sigurtë për fitoren, bën bilancin para zgjedhjeve

Në një konferencë për mediat, kryeministri Rama u ndal tek përmbytjet në vend, duke thënë që jemi përmisuar në krahasim me vitet e kaluara....