E martë, 29 Shtator, 2020
16 C
Tirana

Etiketa

Taulant Balla

Balla: PS, partia e vetme që ka bashkëdrejtim mes grave dhe burrave

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla i shoqëruar nga Ministrja e Arsimit Evis Kushi dhe kryetari i Bashkisë, Gledian Llatja zhvilluan...

Balla: 83 mijë të punësuar më shumë në biznesin e vogël se në vitin 2013

Deputeti i PS Taulant Balla thotë se ekonomia e vendit ka shënuar rritje. Duke iu referuar dokumenteve në regjistrat e llogarive të shtetit, Balla shorehet...

“Nuk e bën Rama listën në PS”, Balla: Listat e hapura janë të mbyllura si diskutim

Kreu i Grupit Parlamentar i PS-së, Taulant Balla, është shprehur se lista e kandidatëve në PS nuk përpilohet nga Rama, por nga kryesia e...

“Listat hapen 100%”/ Balla: Formulën nuk e kemi shpikur ne

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, në një prononcim për mediat iu është përgjigjur akuzave të opozitës, në lidhje me hapjen...

‘Tender 80 mln lekë për vazo lulesh’/ Kryemadhi: E ka marrë motra e Taulant Ballës

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, ka shigjetuar kreun e grupit parlamentar të socialistëve, Taulant Balla, ndërsa ka zbuluar një detaj për familjaren e tij. Teksa...

“Drejtësia vonon por nuk harron”, Balla reagon për goditjen që i dha SHBA Shkëlzen Berishës

Numri 2 i PS, Taulant Balla ka reaguar për humbjen e gjyqit në SHBA të Shkëlzen Berishës. Djali i Sali Berishës, Shkëlzen Berisha, pak...

Thellohet skandali/ Balla nxjerr dokumentet: Shkëlzen Berisha blen prona me vlerë 1.8 milionë euro

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, ka akuzuar djalin e ish-kryeministrit Sali Berisha se ka blerë prona me vlerë 1.8 milionë euro. Ai ka...

“Luli gënjen edhe kur e pyet sa është ora”, Balla publikon videon

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, ka publikuar një video me deklaratën e Bashës, i cili thotë se listat e hapura janë...

Balla komenton raportin e Komisionit Evropian

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka komentuar përfundimet e raportit të KE-së, duke i cilësuar ato pozitive për vendin tonë. Përmes një...

Gjykata e Posaçme rrëzon kallëzimin e djalit të Berishës ndaj Taulant Ballës

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kallëzimin e djalit të ish-kryeministrit Berisha, Shkëlzen Berisha për Taulant Ballën. Gjykata nuk ka dhënë asnjë argument në lidhje...

Të fundit

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Aksident në Durrës/ Njëra prej makinave përfundon në lumë, 3 të plagosur

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në Sukth të Durrësit, teksa tre persona kanë mbetur të plagosur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:30, teksa...

Dënohet me 4 vjet burg ish-ministrja e Brendshme e Maqedonisë së Veriut

Ish-ministrja e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut, Gordana Jankullovska, të hënën në mbrëmje është dërguar në burg për vuajtjen e dënimit prej...

Moti i keq në Greqi, zhduken 3 persona në ishullin Mitilini

Tre persona rezultojnë të zhdukur në Greqi, pas përmbysjes së një varke peshkimi në ishullin e Mitilinit. Varka në të cilën ata ndodheshin, u përmbys...

Pandemia, 14 lojtarë dhe anëtarë të stafit të Genoa-s pozitivë me C*VID-19

14 lojtarë dhe anëtarë të klubit të Xhenovas kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Fillimisht u shfaq pozitiv portieri Perin dhe Schone por tashmë mediat italiane...