E mërkurë, 21 Tetor, 2020
7 C
Tirana

Etiketa

Rudina Hajdari

E përjashtuan nga ‘Nisma Thurje’? Endri Shabani: Rudina Hajdari s’ka qenë pjesë e grupit

Shumë pikëpyetje janë ngritur mbi përjashtimin e deputetes Rudina Hajdari nga 'Nisma Thurje'. Brenda grupit kishte shumë kundërshtime, por duket se këto zëra i...

“Nuk kaloi as dy javë dhe u provua. I thashë se do dalësh në pension 30 vjeç”, Spahiu flet për ‘largimin’ e Rudina Hajdarit...

Rudina Hajdari është përjashtuar apo jo nga Nisma Thurje? Në fakt dëshmi kontradiktore kanë ardhur në këtë drejtim për deputeten. Si fillim, një nga...

Rudina Hajdari nuk ka ikur nga ‘Nisma Thurje’, Rezart Prifti sqaron të vërtetën

Sot në media qarkulloi lajmi mbi largimin e deputetes Rudina Hajdari nga 'Nisma Thurje'. U përfol për një distancim që pretendohej se kishte bërë...

Nisma Thurje përjashton Rudina Hajdarin, kalimi i Kodit Zgjedhor sjell ‘divorcin’ mes tyre

Kalimi në Kuvend i ndryshimeve në Kodin Zgjedhor, që nuk mundësojnë hapjen reale të listave, duket se ka sjellë dhe divorcin e parë në...

Nuk e lëshonte foltoren/ Rudina Hajdari: Aq kisha në dorë, politika s’duhet të jetë arti i mashtrimit

Deputetja Rudina Hajdari ka komentuar mbrëmjen e sotme në “Opinion”, lidhur me ngritjen e zërit gjatë fjalës së saj në Kuvend. Hajdari u pyet nga...

Rama është i vetmi që e di se ç’do nga 25 prilli

Nga: Andi Bushati Pavarësisht se Lulzim Basha përmend humnerën, pavarësisht se Ilir Meta kërcënon, pavarësisht se Rudina Hajdari godet foltoren e kuvendit me grushtin plot...

Shpërthen Hajdari në Kuvend: Ndaleni këtë seancë të turpshme, hapni listat

Deputetja Rudina Hajdari, u shpreh e reviltuar në seancën e sotme në kuvend, për ndryshimin e kodit zgjedhor. Ajo bëri thirrje që të ndalet kjo...

Hajdari: PS ka tradhtuar shqiptarët, Rama bën sikur po hap listat

Deputetja Rudina Hajdari, e ftuar në rubrikën “Opinion” deklaroi se PS ka tradhtuar shqiptarët për sa i përket çështjes së listave të hapura. Hajdari theksoi...

“Mos më jep mend mua”, Rudina Hajdari nxehet dhe i bërtet Baton Haxhiut

Një përplasje e fortë është krijuar mbrëmjen e djeshme ndërmjet deputetes Rudina Hajdari dhe gazetarit Baton Haxhiu në studion e "Opinion". Haxhiu i tha...

“Bojkotoni çdo mbledhje, PS ka sjellë një draft hileqar”, Rudina Hajdari i bën thirrje opozitës

Deputetja Rudina Hajdari, teksa e ka cilësuar draftin e PS hileqar që nuk hap listat 100%, u ka bërë thirrje kolegëve opozitarë të mos...

Të fundit

Brataj: Kur teshtijmë mund të nxjerrim deri në 1 milion spërkla

Muaj më parë diskutohej nëse duhej mbajtur maska edhe në ambiente të hapura. E ndërsa sot studiuesit janë mëse të bindur se maskat janë...

Shqipëri/ Sa kushton trajtimi i një të sëmuri me koronav*rus në kushte shtëpie

Trajtimi në shtëpi po u kushton pacientëve shqiptarë qindra mijëra lekë vetëm në një javë, duke i vënë seriozisht në vështirësi financiare. Sipas disa...

Shenjat që sot do të triumfojnë/ Horoskopi 21 tetor 2020

Dashi Do të keni kohë dhe dëshirë për të bërë gjëra që do t’ju përmirësojnë shëndetin dhe pamjen. Nëse keni marrë hua para nga një...

Diell dhe rritje temperaturash/ Parashikimi i motit, 21 tetor 2020

Moti në vendin tonë gjatë paradites paraqitet me kthjellime dhe vranësira të lehta, ku më të shpeshta vranësirat do jenë në gjysmën lindore të...

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...