E enjte, 21 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

Rudina Hajdari

“Po bëhen trafikantë nga varfëria”, Hajdari: Nuk mban më dhe pse i burgosni

Gjatë seancës së sotme plenare, deputetja Rudina Hajdari tha se të rinjtë dolën në protesta për ditë me radhë, për shkak të pasigurisë që...

Rudina Hajdari i bashkohet protestës: Lleshaj të japë dorëheqjen

Deputetja e opozitës së re, Rudina Hajdari, i është bashkuar thirrjeve që ministri Lleshaj të japë dorëheqjen. Ajo thotë se do të ngre zërin...

30 vjet nga Lëvizja Studentore/Basha krahë Berishës, por pa familjen Hajdari

Kreu i PD-së Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha dhe drejtues të PD-së, zhvilluan mesditën e sotme homazhe në monumentin e heroit të demokracisë Azem...

A do ia dalin partitë e reja të thyejnë monopolin PD-PS-LSI?

Mbrëmjen e 8 dhjetorit 1990, rreth 300 studentë nisën në Qytetin Studenti një lëvizje që do sillte rrëzimin e diktaturës komuniste. Ata u nisën qendrës...

U dërgua në gjendje të rëndë në Turqi, Balla jep lajmin për deputetin Përmeti

Pak më herët, në fjalën e marrë në Kuvend, Rudina Hajdari dha lajmin se deputeti i opozitës Andi Përmeti po kalonte një periudhë të...

Ku shkuan paratë e pandemisë?, Hajdari: Qeveria të ofrojë një paketë të tretë

Në fjalën e marrë në Kuvend, deputetja Rudina Hajdari ka vënë para përgjegjësisë qeverinë Rama, se ku i çuan paratë që morën borxh për...

Rudina Hajdari: Nisma Thurje do i sjellë risi Shqipërisë

Deputetja Rudina Hajdari ka folur për partinë e re, me të cilën pritet të hyjë në zgjedhjet e 25 prillit. Bëhet fjalë për “Nismën...

Hajdari: Nisma Thurje, iniciativa e duhur për të rrëzuar establishmentin

Deputetja e opozitës parlamentare, Rudina Hajdari ka folur për arsyet pse u bashkua me Nismën Thurje që tashmë është një parti që do marrë...

”Nisma Thurje” zbulon se në cilin qark do të kandidojë Rudina Hajdari

Një prej personaliteteve më të rëndësishme të partisë së re të krijuar në Shqipëri 'Nisma Thurje', Endri Shabani, ka bërë një zbulim të rëndësishëm...

Hajdari: Ta lemë politikën, të mos zihemi me njëri-tjetrin

Deputetja e opozitës parlamentare, Rudina Hajdari, ka apeluar për 'paqe' me njëri-tjetrin. Ajo dënoi nga salla e Kuvendit atë që po ndodh me numrin...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...