E hënë, 25 Tetor, 2021
6.5 C
Tirana

Rama kërkon mandatin e tretë, Hajdari: Nuk fillon çdo gjë nga zero se ikën ai

Deputetja Rudina Hajdari komentuar mbi deklaratën e kryeministrit Edi Rama i cili tregoi arsyet pse do mandatin e tretë.

Gjatë një interviste për ‘’Report Tv’’, Hajdari tha se nuk ka pse fillon çdo gjë nga fillimi vetëm se ikën një pushtet dhe nuk është detyra e Ramës që të çojë përpara angazhimet e vendit.

Sipas saj, ka shumë ekspertë të fushave të ndryshme që mund të kryejnë atë punë.

Rudina Hajdari: “Është jashtë realistes dhe ka plot njerëz që mund t’i marrë përsipër dhe nuk kanë pse fillon çdo gjë nga zero se ikën një pushtet, nuk është detyrë e Ramës të bëjë të gjithë këto gjëra pasi ka ekspertë të fushave dhe të mos bëhet keq se mund të iki, pasi ka plotë të tjerë që mund të kryejnë atë punë”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...