E premte, 7 Maj, 2021
23 C
Tirana

Etiketa

mandati i trete

Reportazhi i revistës zvicerane / Goditja e tretë e Edi Ramës

Nga: Franziska Tschinderle Si basketbollist ai ishte një lojtar skuadre, ‘playmaker’, si artist ishte gjithnjë i gatshëm për debat. Tani teksa hyn në mandatin e...

”Mbi 850 mijë vota”/ Rama parashikon mandatin e 4-ët për PS

Kryeministri Edi Rama mori mandatin e tretë qeverisës, teksa Partia Socialiste fitoi zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Por, ende pa nisur mandatin e tretë, kreu...

Rama nga Shkodra: Më jepni mandatin e tretë që të ‘laj borxhet’ me këtë qytet

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një bashkëbisedim me qytetarët në Shkodër, ku dhe prezantoi kandidatët e PS, të cilët do të garojnë në këtë qark. Gjatë...

Rama: Aeroportet, portet dhe akset rrugore do përfundojnë në mandatin e tretë

Kryeministri Edi Rama, gjatë një bashkëbisedimi me qytetarë në Fier, tregoi projektet që do përfundojnë nëse ai merr një mandat të tretë në zgjedhjet...

PD i përgjigjet Ramës: E kë lënë Shqipërinë në baltë, do humbasësh më 25 prill

Partia Demokratike i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit renditi sërish disa nga arsyet se përse kërkon mandatin e tretë. Sipas PD,...

Rama: Mandati i tretë, që të mos ndërpritet ndërtimi i vendit

Kryeministri Edi Rama ka treguar sërish një prej arsyeve se pse kërkon mandatin e tretë. Ai ka postuar dy foto në rrjetet sociale, ku...

Rama kërkon mandatin e tretë, Hajdari: Nuk fillon çdo gjë nga zero se ikën ai

Deputetja Rudina Hajdari komentuar mbi deklaratën e kryeministrit Edi Rama i cili tregoi arsyet pse do mandatin e tretë. Gjatë një interviste për ‘’Report Tv’’,...

Rama ‘gjen preteksin’: Mandati i tretë më duhet për Rindërtimin dhe Covid-19

Kryeministri Edi Rama, deklaroi se nuk do të kërkonte një mandat të tretë nëse vendi nuk do të kishte përjetuar dy fatkeqësitë, tërmetin e...

“Fitojmë mbi 74 mandate”/ Balla: Nuk kemi konkurentë më 25 prill

Numri dy i Partisë Socialiste, Taulant Balla duket i bindur për fitorën e mandatit të tretë qeverisës në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ai beson...

Buzhala: Mandati i tretë i Ramës, i dëmshëm për Shqipërinë

Gazetari kosovar, Berat Buzhala ka thënë se një mandat i tretë për Edi Ramën do të jetë i dëmshëm për Shqipërinë. Në emisionin “Open” Buzhala,...

Të fundit

Komisioni për shkarkimin e Metës/ Presidenca: Nuk do të njohim asnjë vendim

Ditën e sotme, Parlamenti miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Menjëherë pas këtij vendimi,...

SHBA: Fati i paktit bërthamor është në dorë të Iranit

Administrata e presidentit Joe Biden ka sinjalizuar se Irani nuk duhet të presë lëshime të tjera të mëdha nga Shtetet e Bashkuara ndërsa mes...

Artur Zheji: Rama dëshiron të eleminojë Metën e Berishën nga sfondi politik

I ftuar në emisionin ''Pika mbi i'' në ''News 24'', gazetari dhe analisti Artur Zheji foli mbi situatën politike në vend dhe shkarkimin e...

Nostalgji futbolli / Maldini rrëfen ofertat e refuzuara për Milanin e tij

"Juve më donte. Tek Chelsea më ftoi Vialli në 96-ën. Por unë preferova të qëndroj në Milano, për të dalë nga një vit katastrofik....

Ndryshon Kodi Rrugor, ja çfarë duhet të dinë shoferët

Hyjnë në fuqi  ndryshimet e reja në “Kodin rrugor”. Parlamenti i Shqipërisë hodhi poshtë sot dekretin e Presidentit Ilir Meta për “Kodin rrugor”, duke...