E enjte, 25 Nëntor, 2021
6.5 C
Tirana

PD i përgjigjet Ramës: E kë lënë Shqipërinë në baltë, do humbasësh më 25 prill

Partia Demokratike i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit renditi sërish disa nga arsyet se përse kërkon mandatin e tretë.

Sipas PD, ato çfarë Rama nuk mundi t’i bëjë për 8 vjet, nuk mund t’i realizojë në 4 vitet e ardshme.

PD thekson se Rama e ka lënë vendin në baltë, ndaj dhe me 25 prill ai do humbë.

”Edi, ajo që s’i ke bërë për 8 vjet, s’do t’i bësh për 4 vjet. Të gjithë shqiptarët e dinë që  e ke lënë në baltë Shqipërinë. Vetëm ne mund ta sjellim ndryshimin dhe shpresën që i duhet Shqipërisë!  Më 25 prill fiton Shqipëria dhe humb Rama.’’, shkruan Partia Demokratike në rrjetin social, Facebook.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sherr mes adoleshentëve në Tiranë, plagoset 17-vjeçari

Një sherr për konflikte të dobëta ka ndodhur në zonën e Laprakës, në Tiranë. Një 17-vjeçar me inicialet A. S., ka përfunduar në spital...

Mbi modelin Ramiz Alia

Nga: Genc Pollo Në 31 mars 1991, katër muaj pas themelimit të Partisë Demokratike, u mbajtën zgjedhje parlamentare, të cilat, për herë të parë mbas...

Fuste në vend mallra “si ndihmë humanitare”, procedohet përfaqësuesi i shoqatës

Dogana ka goditur një skemë mashtrimi. I referohemi një rasti me mallra të importuara “si ndihmë humanitare”. Nga skema e ngritur, përfaqësuesi ligjor i...

Ringjall fantazmën Millosheviç/Meta sulmon ‘Open Balkan’ dhe ‘shigjeton’ Ramën

Nisma e "Ballkanit të Hapur" nga Prishtina është sulmuar nga kreu i shtetit, Ilir Meta. Për të, kjo nismë rivalizon procesin e Berlinit dhe...

“VIDEO 3D” e aksidentit në Bullgari, si u përplas autobusi

Në mediat maqedonase është publikuar një video 3D ku tregon skenën si ndodhi aksidenti tragjik me 46 të vdekur në Bullgari. Aktualisht ka komente...