E hënë, 25 Tetor, 2021
6.5 C
Tirana

Hajdari: Zgjodha të garoj në Elbasan se është 20 minuta larg Tiranës

Deputetja Rudina Hajdari do të garojë nën siglën e Nisma Thurje në qarkun e Elbasanit për zgjedhjet e 25 prillit 2021.

Në një intervistë për ”Report Tv”, Hajdari ka rrëfyer edhe arsyen pse ka garuar në Elbasan dhe ka zgjedhur këtë qark.

Ajo thotë se largësia e Elbasanit me Tiranën është 20 minuta dhe kjo e ka bindur të garojë atje, sipas saj për t’i dhënë më shumë vëmendje.

“Është një qark 20 minuta jashtë Tiranës dhe duhet të ketë më shumë vëmendje. Duke parë dhe rrënjët që kam aty. Potencialin ekonomik që ka. Dhe shumë gjëra të tjera për të cilat ne duhet të punojmë fort për ti dhënë një fytyrë më të bukur, për të gjithë ata elbasanllinj që duan të qëndrojnë aty”, tha Hajdari.

Ajo ka folur edhe për garimin e Taulant Ballës përballë Gazment Bardhit, duke thënë se të dy nuk i kanë përmbushur premtimet e tyre.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...