E diel, 20 Shtator, 2020
26 C
Tirana

Shpëtimi i Alvinit/ Deputeti ngre alarmin: Kisha informacion se diçka po lëvizte

Më të lexuarat

EMRI/ Arrestohet 34-vjeçari që ekzekutoi Emiljano Ramazanin dhe Regis Runajn

Një 34-vjeçar ka rënë sot në prangat e policisë, pasi akuzohet se është porositësi dhe ekzekutuesi i dy vrasjeve të ndodhura në muajin korrik...

Konflikt në Durrës/ Humb jetën 33-vjeçari, sherri nisi për një parakalim

Një 34-vjeçar ka humbur jetën ditën e sotme në Durrës. Idajet Dulla, 33 vjeç, ka mbërritur në Urgjencën e Spitalit Durrës me plagë thike. Dyshohet...

FOTO/ Arrestohet këngëtarja shqiptare në Morinë, ja çfarë iu gjet në makinë

Policia Kufitare në Morinë ka arrestuar ditën e sotme këngëtaren e njohur shqiptare, Fjolla Morina. Bëhet me dije se këngëtarja nga Kosova është kapur me...

Mesdheu Lindor/ Macron mesazh në gjuhën turke për Erdogan

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka deklaruar se është pro dialogut mes Greqisë dhe Turqisë për Mesdheun Lindor. Përmes një postimi në Twitter, Macron i ka...

Bilanci/ Regjistrohet numër i lartë viktimash gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 5 viktima nga koronavirusi në vend. Betejën me virusin e kanë...

Zbardhet shkaku i sherrit të dhunshëm me 1 të vdekur e 2 të plagosur në Durrës

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e rëndë që ndodhi në Durrës, ku i vrarë mbeti 39-vjeçari Armando Baboçi dhe u plagos djali...

Deputeti kapet nga kamerat duke parë video erotike në parlament

Deputeti tajlandez, Ronnathep Anuwat, është filmuar nga kamerat duke parë një video me pullë të kuqe në Parlament. Mediat në Tajlandë shkruajnë se deputeti kishte...

Durrës: Vranë babain dhe plagosën të birin, 5 të arrestuar e 3 në kërkim

  Policia e Durrësit ka zbardhur ngjarjen e djeshme në Durrës, ku pas të shtënave me armë mbeti i vrarë një 39-vjeçar dhe u plagos...

Vrau me thikë në zemër 33-vjeçarin pasi u zunë për rrugën, arrestohet autori i dyshuar në Durrës

Policia e Durrësit ka arrestuar autorin e dyshuar të ngjarjes së djeshme ku ndërroi jetë 33-vjeçari, Idajet Dulla. Ai është shtetasi Arbër Kote, 26-vjeç,...

U kap me armë në makinë, Fjolla Morina pranon autorësinë: Kisha harruar të ndërroja çantën

Këngëtarja Fjolla Morina, ka pranuar autorësinë e armës për të cilën u arrestua ditën e djeshme në doganën e Morinës në Kukës. Ajo ka...

Deputeti Andi Përmeti, i cili inicioi interpelancën me Ministrinë e Jashtme për rastin e Alvinit, tha se ka pasur më herët disa informacione se “diçka po lëvizte”. I ftuar në studion e Report Tv, në emisionin “45 minuta”, Përmeti tha se rasti i Alvinit mbetet një tregues se mund të shpëtohen të tjerë persona që ndodhen në atë kamp.

Ai shtoi më tej se në Itali ka qenë një presion i madh, e ndërsa në vendin tonë, shoqëria civile nuk është vënë në veprim. Duke treguar dinamikën e ngjarjes, deputeti u shpreh se ishte në dijeni se prej 2014, i ati nuk ishte ndalur së kërkuari për Alvinin.

“Kisha informacion që diçka po lëvizte. E kisha nga gazetarët e emisionit Italia, që ne u vumë në dijeni. Rama duhet të bënte një falenderim për emisionin. Bënë një luftë shumë të madhe, duke ndërgjegjësuar të gjithë publikun.

Në Itali ka qenë një presion më i madh, nuk kam parë një organizat të protestojë apo t’i bëjë presion qeverisë”, tha Përmeti.

“Në dijeninë time, i ati që prej 2014 nuk ka reshtur një moment së kërkuari Alvinin, i është drejtuar emisionit investigativ në Itali dhe kanë vite që e ndjekin si rast.

Lexo edhe :   Deputeti kapet nga kamerat duke parë video erotike në parlament

Emisioni ka rënë në gjurmët e disa turqve, që mund ta merrnin kundrejt 250 mijë euro, dhe e panë që këto ishin mashtrues dhe më pas u tërhoqën. Fillimisht, i ati e kishte marrë nga Kryqi i Kuq, se Alvini i kishte nisur një letër se ku ishte. Por emisioni ia siguroi takimin, shumë afër kampin, por nuk e mori dot. Sepse personat që jetojnë atje, rreth 70 mijë gra dhe fëmijë, janë si të burgosur. Është një tip burgu, dhe s’mund t’i marrin pas”, tha deputeti i ‘Bindjes Demokratike’.

Lexo edhe :   Deputeti kapet nga kamerat duke parë video erotike në parlament

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Haradinaj: Spektakël dashakeq me dosjet e Speciales, kjo nuk e ndihmon Kosovën

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka shprehur shqetësim lidhur me zhvillimet e fundit me dosjet e Gjykatës Speciale duke thënë...

Studimi/ Personat me syze preken më pak nga koronavirusi

Në një spital në Suizhou të Kinës, 276 pacientë ishin pranuar në një periudhë prej 47 ditësh, por vetëm 16 pacientë ishin të diagnostikuar...

Vrau 34-vjeçarin se i zuri rrugën, Arbër Kote: Më qëlloi me grushte, mbrojta veten

Arbër Kote u arrestua sot si autori i vrasjes së 34-vjeçarit Idajet Dulla, ditën e djeshme në Durrës. Mësohet se autori ka thënë se...

PD: Mësuesit po shfrytëzohen si skllevër, qeveria të marrë masa

Eksperti i Arsimit në PD Ndriçim Mehmeti, deklaroi se mësuesit po shfrytëzohen si skllevër dhe se detyrohen të punojnë me 2, 3 dhe 4...

Balla nga asambleja e PS në Belsh: Hapja e listave tashmë është fakt, humbësit të heqin dorë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Taulant Balla ka marrë pjesë në mbledhjen e Asamblesë Socialiste të Belshit, në kuadër të takimeve organizative dhe...