E enjte, 21 Tetor, 2021
16.5 C
Tirana

Etiketa

zgjedhjet e parakohshme

“Dita e zgjedhjeve po afrohet”/Maliqi: Shpërndarja e Parlamentit, e vetmja rrugë

Deputeti Lefter Maliqi e cilëson shpërndarjen e Parlamentit si një domosdoshmëri jetike për fatet dhe mbrojtjen e Kushtetutës. Përmes një postimi në Facebook, Maliqi thotë...

Johnson premton zvogëlimin e numrit të imigrantëve nëse fiton zgjedhjet

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, është shprehur se nëse fiton zgjedhjet e së enjtes do ta zvogëlojë numrin e emigrantëve, që lejohen...

Verifikimi i zarfeve me fletëvotime nga Serbia, zyrtarët me maska dhe rroba sigurie

Hapen dyert e godinës ku mbaheshin zarfet me fletëvotime të ardhura nga Serbia për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë. Ky lajm bëhet i...

“Sfiduan gardën e vjetër”/ Çfarë shkruajnë mediat e huaja për zgjedhjet në Kosovë

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë kanë tërhequr vëmendjen e mediave të huaja, të cilat përmes artikujve, fokusohen tek premtimet e elitës politike. “New York...

Meta përshëndet zgjedhjet në Kosovë: Shembull i demokracisë

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka përshëndetur zhvillimin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, të cilat shpallën fitues Partinë Vetëvendosja të Albin Kurtit. Kreu i shtetit...

Partitë në pushtet në Kosovë humbasin zgjedhjet

Pas 12 viteve në pushtet, Partia Demokratike e Kosovës kaloi në opozitë, pas votimeve në zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Lidhur me këtë proces, kreu i...

Zgjedhjet në Kosovë/ Mesazhi i ambasadorit të SHBA-ve: Votoni për të ardhmen tuaj!

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett u ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që të dalin e të votojnë në këto...

“Nuk ka zgjedhje të parakohshme”, Ceka: Ja kush i fiton zgjedhjet në 2021

Historiani Neritan Ceka, ka folur rreth zgjedhjeve që do zhvillohen, duke theksuar se nuk do të ketë zgjedhje të parakohshme. I ftuar në emisionin “360...

Zgjedhjet e parakohshme, Vuçiç vizitë të papritur në Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç pritet të vizitojë serbët e Kosovës në muajin shtator. Sipas mediave, Vuçiç pritet të vizitojë Banjsken, Mitrovicën e Veriut dhe...

Zgjedhjet e parakohshme më shumë se opozitës i duhen sistemit

Nga: Klementin Mile Shumë vite më parë, kur ishte i pozicionuar djathtas, Mero Baze e këshillonte Sali Berishën të ndalonte së bëri moral dhe të...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...