E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Verifikimi i zarfeve me fletëvotime nga Serbia, zyrtarët me maska dhe rroba sigurie

Hapen dyert e godinës ku mbaheshin zarfet me fletëvotime të ardhura nga Serbia për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë. Ky lajm bëhet i ditur nga KQZ.

Pas 10 ditëve nga sekuestrimi, zyrtarë të veshur me rroba sigurie, dorashka dhe maska, kanë hyrë në godinë për të verifikuar fletëvotimet.

Kontrolli po vijon pas shqetësimeve të ngritura lidhur me helmimin e rreth 20 personave që po merreshim me zarfet me vota të ardhura nga Serbia.

Ndërkaq, Prokuroria ka bërë të ditur se mostrat e zarfeve të ardhura nga Serbia janë dërguar për verifikim jashtë vendit. Sakaq, KQZ bën të ditur se ka filluar shqyrtimi dhe vlerësimi i zarfeve të supozuara me fletëvotime që kanë ardhur nga Serbia.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...