E martë, 27 Tetor, 2020
12 C
Tirana

Etiketa

KQZ

Ish-ministri i PS zgjidhet në krye të KQZ-së së re

Ilirjan Celivashi do të jetë Komisioneri i  ri i Shtetit për Zgjedhjet, pasi kuvendi e zgjodhi me 106 vota pro. Celibashi ka qenë më parë...

(Emrat)/ Mblidhet Komisioni i Posaçëm për zgjedhjen e 12 anëtarëve të KQZ së re

Pasditen e sotme është mbledhur komisioni i posaçëm për zgjedhjen e 12 anëtarëve të KQZ-së së re. Partia Socialiste propozoi për kryekomisioner: Bledar Skënderin, Ilirjan...

Yuri Kim, “KQZ-ja” amerikane për zgjedhjet shqiptare

Nga: Ervis Iljazaj    Si asnjehërë më parë, Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë është angazhuar kaq shumë dhe me insistim në procesin zgjedhor në...

Gara për KQZ-në e re, Komisioni i Posaçëm nis “filtrimin” e 53 kandidatëve

Komisioni i Posaçëm Parlamentar ka nisur sot me seancat dëgjimore të 53 kandidatëve të kualifikuar që garojnë për postet në KQZ-në e re. Kjo...

Emrat/ 53 kandidatët që kualifikohen për organet drejtuese të KQZ

Ditën e sotme u zhvillua mbledhja e parë e Komisionit të Posaçëm Parlamentare ngritur me Vendimin nr. 50/2020 të Kuvendit për shqyrtimin dhe përzgjedhjen...

Jep dorëheqjen kreu i KQZ-së, Klement Zguri

Drejtuesi aktual i KQZ-së, Klement Zguri, ka paraqitur dorëheqjen në Kuvend. Mandati i tij përfundonte në datën 3 nëntor, por ende nuk dihet se...

Ngritja e KQZ-së/ Kuvendi merr vendimin për Komisionin e Posaçëm për zgjedhjen e anëtarëve

Kuvendi ka votuar Komisionin e Posaçëm për zgjedhjen e anëtarëve të KQZ-së. Parlamenti votoi këtë Komision me 95 vota pro, 5 kundër dhe 3...

Ja kush është i deleguari i PD-LSI në Komisionin e Posaçëm, për zgjedhjen e anëtarëve të KQZ

PD dhe LSI i janë përgjigjur kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi, në lidhje me emrin e përfaqësuesit në Komisionin e Posaçëm Parlamentar për zgjedhjen...

PD dhe LSI bëjnë lëvizjen urgjente, çfarë po ndodh mes Bashës dhe Vasilit

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, aktualisht po zhvillon një takim me kryedemokratin Lulzim Basha. Takimi 'kokë më kokë' po mbahet në selinë blu, dhe në...

Ruçi iu dërgon letër grupeve parlamentare, për ngritjen e Komisionit për zgjedhjen e anëtarëve të KQZ-së

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, u ka dërguar një letër palëve në Kuvend për ngritjen e Komisionit të Posaçëm për zgjedhjen e anëtarëve të...

Të fundit

Shqiptarët në Siri, gazetari: Përmendja e Eva Dumanit rrezikon jetën e saj

Gazetari Taulant Kopliku në një lidhje me skype në 'Open' tha se çdo emër që përmendet në emisione apo media vë në rrezik jetën...

Tragjedi në kanalin e La Manche/ Fundoset varka me emigrantë

Katër persona, ku mes tyre edhe dy fëmijë kanë humbur jetën në një tragjedi në kanalin detar mes Francës dhe Britanisë. Varka me emigrant i...

Ish-Drejtoresha e Tatimeve, tregon aferën e kompanive me uzinën e Ballshit

Uzina e përpunimit të naftës në Ballsh është e mbyllur prej dy vitesh dhe punonjësit nuk kanë marrë pagat e prapambetura. Ata janë futur në...

Barcelona e konfirmon: Bartomeu nuk është më president i klubit

Josep Maria Bartomeu nuk është më president i Barcelonës. Klubi katalanas konfirmoi lajmet se 57-vjeçari nuk do të drejtojë më katalanasit. Numri një i klubit...

PD-Veliajt: Do mbahesh mend për kullat, betonin dhe mafien e plehrave

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka reaguar pas komentit të kryebashkiakut të Tiranës Veliaj se “ca njerëz do mbahen mend për punë konkrete,...