Tuesday, May 17, 2022
21.5 C
Tirana

Njihuni me deputeten që do të zërë vendin e Tom Doshit në Kuvend

KQZ ka konfirmuar Jetmira Rraboshtën, si deputeten që do të ulet në Kuvend në vend të kryetarit të PSD-së, Tom Doshit. Gjatë mbledhjes së sotme, KQZ vendosi se nga verifikimi i të dhënave të formularit të dekriminalizimit ka rezultuar se kandidatja Jetmira Rraboshta, nuk ka asnjë precedentë penalë.

“KQZ vendos dhënin e mandatit të deputetit të Kuvendit të Shqipërisë, kandidatit të radhës në listën shumëemërore të PSD në zonën e qarkut Shkodër, zonjës Jetmira Rraboshta. Nga verifikimi i të dhënave të formularit të dekriminlizimit, ka rezultuar se kandidatja, Jetmira Rraboshta nuk ka asnjë dënim penalë”, tha Celibashi.

Tom Doshi dhe dorëheqjen e parevokueshme nga mandati i tij i deputetit një ditë pas zgjedhjeve të 25 prillit. Në një letër drejtuar KQZ-së, Doshi shkruante se vendimi është i parevokueshëm, ndërsa sqaronte se me këtë veprim kërkonte të çlironte energjitë e PSD-së vetëm drejt misionit politik dhe përfaqësimit të qytetarëve, por edhe për të mbrojtur figurën e tij nga lakimi i pavend, sipas tij, që i është bërë kohët e fundit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Energjia, 37 për qind e faturave nuk u paguan në kohë nga konsumatorët

Të paktën 37 për qind e faturave të energjisë nuk janë paguar në kohë nga konsumatorët, dhe nga ana e Operatorit të Shpërndarjes së...

Kushi me përfaqësues të Bankës Botërore/Digjitalizimi siguron sistem të qëndrueshëm arsimor

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi, priti në një takim përfaqësuesit e Bankës Botërore në Shqipëri, z. Emanuel Salinas dhe z. Nalin Jena,...

Nga bananet tek qymyri, zbulohen 53 pako me lëndë narkotike në portin e Durrësit

Gjatë viteve të fundit, porti i Durrësit është kthyer në një "strehë" për trafikantët. Lënda narkotike shpesh fshihet në kamionët me banane. Por tashmë...

Pompeo nderohet me titullin “Honoris Causa”, përfaqësuesit e Berishës: Erdhi në këmbim të lekëve

Vizita e ish-Sekretarit të Trump, ka trazuar ujërat brenda "Foltores" së drejtuar nga ish-kryeministri Sali Berisha, ku kanë shpërthyer në akuza ndaj tij. Një ditë...

Vlorë/ Shkrumbohet mjeti në pronësi të një 58-vjeçari

Një automjet tip “Mercedes-Benz” është shkrumbuar plotësisht nga flakët rreth orës 02:35, në lagjen “Hajro Çakërri” në Vlorë. Burimet zyrtare të policisë bëjnë me dije...