E diel, 27 Shtator, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

KQZ

Vasili: S’mund ta lëmë PS të prodhojë një 30 qershor të ri

Pas mbledhjes së Këshillit Politik, përfaqësuesi i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, zbuloi se opozita ka bërë një propozim të ri për Komisionin...

KQZ rikonfirmon Agron Malajn në krye të Bashkisë së Matit

Së fundmi KQZ ka konfirmuar për herë të dytë në detyrë kryebashkiakun e Matit, Agron Malaj. Më herët prokuroria konfirmoi se ai kishte qenë i...

Zbardhet marrëveshja e arritur për Reformën Zgjedhore

Marrëveshja e miratuar mbrëmë nga Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore përmban 11 pika, ku përfshihen ndryshimet e pranuara dhe statuskuoja për çështje të tjera. 1.-Identifikimi...

Bylykbashi: Çfarë synojmë me votimin biometrik

Përfaqësuesi i PD-së në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi, ka qenë sot i ftuar në studion e News24, në rubrikën “Opinion” për të folur për...

“Zgjedhorja”/ Rama: Nënkryetari i KQZ-së do të zgjidhet nga PD

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar mënyrën se si do të funksionojë implementimi i sistemit biometrik të identifikimit. I ftuar në emisionin “Opinion”, Rama tha se...

“Sikur jeni mbledhur për gjel deti”, rrëzohet kërkesa për Referendum për sistemin zgjedhor

KQZ ka shtyrë kërkesën për Referendum për sistemin zgjedhor të dorëzuar nga 12 aktivistë të shoqërisë civile, për në janarin e 2021. Përplasje ka...

Rrotacioni vjen me rritjen e pjesëmarrjes në zgjedhje

Nga: Eduard Zaloshnja Rrotacioni i fundit i pushtetit në Shqipëri, ai i 2013-ës, mund të shërbejë si leksioni më i mirë për opozitën e sotme,...

Fshehu dënimet në Zvicër, KQZ-ja i hiq mandati këshilltarit të PS-së

Mirush Dema (Troci) është shkarkuar nga detyra si Këshilltar në Bashkinë Kamëz. Në mbledhjen e sotme të KQZ, pasi u shqyrtua dosja e tij,...

Socialistët s’gjejnë qetësi, edhe këshilltarët probleme me dekriminalizimin

Prokuroria e Përgjithshme, sektori i dekriminalizimit ka nisur procedurat dhe kërkon heqjen e mandatit të këshilltarit të Bashkisë Kamëz, Mirush Dema. Sipas informacioneve, mësohet...

“Dënimi i Agron Malaj”, reagon KQZ-ja: E dinim, vendimi që morëm

Pas akuzave të sotme të Partisë Demokratike se kryetari i Bashkisë së Matit Agron Malaj është i dënuar për armëmbajtje, ka reaguar Komisioni Qendror...

Të fundit

Pandemia/Rama jep lajmin e madh për lokalet

Bizneset vuajtën pasojat e koronavirusit. Shumë prej tyre kapitulluan, e shumë të tjera janë në fije të perit, duke mos gjeneruar shumë të ardhura....

Lëvizja surprizë/ Basha përjashton nga gara Lefter Maliqin

Demokratët e Qarkut të Beratit do të votojnë të hënën për kandidatët e propozuar nga anëtarësia. Qarku i Beratit, me 8 mandate, ka një...

Sërish aksident në Tiranë, makina përplas 70-vjeçarin

Një tjetër aksident i rëndë ka ndodhur sot në Tiranë, ku një mjet ka përplasur një të moshuar. Tek ‘21 Dhjetori’ mjeti me drejtues...

Gjiko nxjerr pamjet nga laboratori i drogës (FOTO)

Në një postim në rrjetin social Instagram, Gjiko ka surprizuar ndjekësit e tij teksa shfaqet në një laborator droge, ndërsa në sfond dëgjohet një...

“Ajo është një grua me arritje të pashembullt”/ E zgjedhura e Trump-it për Gjykatën e Lartë, kundër martesave gay

Presidenti i SHBA, Donald Trump, ka emëruar Amy Coney Barrett, një grua konservatore për të qenë anëtare e re e Gjykatës së Lartë. Trump...