E diel, 27 Shtator, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

KQZ

Ç’do të ndodhë në Kosovë nëse nuk konstituohet Kuvendi brenda afatit kushtetues

Prej kohës kur janë certifikuar zgjedhjet nga KQZ, nuk kemi ende një Qeveri të re, edhe pse kjo ishte thënë nga VV dhe LDK...

Përfundon rinumërimi i votave në Kosovë

Sapo ka përfunduar rinumërimi i votave në Kosovë. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka përfunduar procesin e numërimit të votave për zgjedhjet e parakohshme...

U morr si i pandehur, Ristani: Dashakeqësi idiote!

Ish-sekretari i përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani, ka dhënë një deklaratë të fortë, pasi është marrë si i pandehur për akuzën e falsifikimit. Ai...

Nis numërimi i votave të ardhura nga Serbia, zyrtarët e KQZ me veshje speciale

Pas helmimit, zyrtarët e KQZ-së kanë rinisur procesin e shqyrtimit dhe vlerësimit të fletëve të votimit të nisura nga Serbia. Këtë herë ata kanë...

Verifikimi i zarfeve me fletëvotime nga Serbia, zyrtarët me maska dhe rroba sigurie

Hapen dyert e godinës ku mbaheshin zarfet me fletëvotime të ardhura nga Serbia për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë. Ky lajm bëhet i...

26 zyrtarë u helmuan, çfarë do të ndodhë me votat e ardhura nga Serbia

Pas helmimit të 26 zyrtarëve nga zarfet e ardhura me vota nga Serbia, Komisioni Qendror Zgjedhor zhvilloi një mbledhje të jashtëzakonshme. Kryetarja e këtij komisioni,...

Vendos KQZ: 303 vendvotime shkojnë në rinumërim

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mënyrë unanime ka vendosur që të miratojë rekomandimin e Qendrës së Rinumërimit që të rinumërohen 303 vendvotime në të...

Zgjedhjet/ Prokuroria ndalon dy komisionerë, lejuan votim në kundërshtim me rregullat e KQZ

Dy persona të dyshuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare gjatë zgjedhjeve në Komunën Veriore të Mitrovicës janë ndaluar nga Prokuroria e Shtetit. Ky lajm...

Raporti i OSBE/ Petrit Vasili paralajmëron protesta: KQZ koka e korrupsionit

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me raportin e nxjerrë nga OSBE-ODIHR, për zgjedhjet e 30 qershorit. Me anë të një deklarate...

KQZ e Kosovës: Ja sa ditë do të zgjasë fushata zgjedhore

Fushata zgjedhore e partive politike për zgjedhjet e parakohshme parlamentare fillon më 25 shtator dhe përfundon më 4 tetor. Ky vendim është marrë të...

Të fundit

Do zëvendësojë Bora Zemanin? Romeo dhe Donald Veshaj në kafe me Xhemi Shehun

Pas përfundimit të programit “Treshat”, Romeo dhe Donald Veshaj po përgatiten për fillimin e një sezoni të ri televiziv. Pas largimit të Bora Zemanit...

Pandemia/Rama jep lajmin e madh për lokalet

Bizneset vuajtën pasojat e koronavirusit. Shumë prej tyre kapitulluan, e shumë të tjera janë në fije të perit, duke mos gjeneruar shumë të ardhura....

Lëvizja surprizë/ Basha përjashton nga gara Lefter Maliqin

Demokratët e Qarkut të Beratit do të votojnë të hënën për kandidatët e propozuar nga anëtarësia. Qarku i Beratit, me 8 mandate, ka një...

Sërish aksident në Tiranë, makina përplas 70-vjeçarin

Një tjetër aksident i rëndë ka ndodhur sot në Tiranë, ku një mjet ka përplasur një të moshuar. Tek ‘21 Dhjetori’ mjeti me drejtues...

Gjiko nxjerr pamjet nga laboratori i drogës (FOTO)

Në një postim në rrjetin social Instagram, Gjiko ka surprizuar ndjekësit e tij teksa shfaqet në një laborator droge, ndërsa në sfond dëgjohet një...