E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
1.5 C
Tirana

Rikonfirmoi kandidaturën/PD akuzon Majlinda Bufin: Ke paguar 500 mijë euro

Pasi Partia Socialiste ka rikonfirmuar kandidaturën e kryebashkiakes së Roskovecit, Majlinda Bufit në zgjedhjet lokale të qershorit, PD Roskovec e ka denoncuar duke pretenduar se ajo ka paguar një shumë prej 500 mijë euro për të siguruar rikandidimin e saj, përmes një personi të tretë.

Përmes një deklarate për mediat, PD Roskovec akuzon Bufin se përmes këtij personi të tretë i ka dhënë 500 mijë euro Gramoz Ruçit dhe këshilltarit të kryeministrit Rama, Engjëll Agaçi.

PD Reskovec hedh poshtë edhe deklaratën e Bufit për arritjet e saj në Rreskovec gjatë këtij 4 vjeçari, ku një ndër to ajo përmendi ndërtimin e rruges Suk-Arapaj-Samatice, duke u shprehur se: “I tha deleve të kongresit se ka realizuar ndërtimin e rrugës Suk-Arapaj-Samatice. Por harrove ti moj e pashipirt që ajo rruga e realizuar nga firma fusha pa asnjë  standart, është bërë gazi botës me dy vizimë në mes. Po harrove ti mos shpirtzezë që ajo rrugë i mori jetën dy djemëve të rinj sepse ti firmose sikur punimet përfunduan pasi të vunë pistoletën në kokë. Ti moj femer me shpirt djalli u bere sebep qe dy nena u veshen me te zeza ne Arapaj se pranove si te perfunduar nje rruge pa ndriçim dhe pa sinjalistike vertikale dhe horizontale.”

Pas përmendjes një për një të dështimeve në ato të cilat kryebashkiakja i cilëson si arritje, në denoncimin e saj dega e PD Roskovec në lidhje me administratën e Bashkisë së Roskovecit i është drejtuar Majlinda Bufit duke u shprehur se:

Administratën e ke bërë për burg se kanë firmosur vend e pa vend vetëm që ti të pasurohesh duke vjedhur. Ne Bashkinë e Roskovecit po vjedh vetëm ti. I ke futur në gropë firmat e ndërtimit ndërsa u merr 30% per çdo tender. Ti ke berë miliona euro dhe socialistët i gënjen dhe i tall duke i dehur me raki.”

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...