E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
8.5 C
Tirana

Shpërndante kokainë në Itali, i riu shqiptar dënohet me… (Foto)

Një i ri shqiptar është dënuar sot nga drejtësia italiane me 3,9 vite burg.

Shqiptari i identifikuar si Emiljano Korreshi, është arrestuar dy vite më parë për veprën penale të trafikut të lëndëve narkotike në kohën që po zbriste nga autobusi në Modica.

Scicli Droga Arrestato Emiliano Korreshi 500

Teksa zbriti nga autobusi, Korreshi po mbante në dorë një qese, duke shtuar kështu dyshime tek karabinierët, të cilët më pas vijuan kontrollin ndaj shqiptarit.

Autoritetet italiane gjetën në çantën e të riut 5 kg hashash të ndarë në 5 pako dhe 30 gram kokainë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Prishje pazaresh droge, atentat mafioz ndaj një personi në Tiranë

Blutë e Lezhës, bazuar në informacionet e marra në rrugë operative se disa shtetas po organizonin të kryenin një vrasje, duke përdorur mina me...

8 gra dhe 8 burra: qeveria gjermane hap rrugën për barazi gjinore

Për herë të parë në 16 vjet, Gjermania do të drejtohet nga një burrë. Por megjithëse Angela Merkel po ia dorëzon kancelarinë një pasardhësi...

OBSH: Vaksinat duhet të funksionojnë kundër variantit Omicron

Vaksinat ekzistuese duhet të mbrojnë ende njerëzit që kontraktojnë variantin Omicron nga rastet e rënda të Covid, thotë një zyrtar i Organizatës Botërore të...

Fishekët e Yuri Kim, kapsolla deri më sot…

Nga: Eduard Zaloshnja Pasi Sekretari i Shtetit Blinken e shpalli Berishën persona non grata, Ambasadorja Yuri Kim, tek shkallët e ShQUP-it, u bëri thirrje anëtarëve/votuesve të PD-së...

Escobar me agjendë të qartë kundër korrupsionit, shmanget takimi me Metën

I dërguari i SHBA për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, vjen në Tiranë me një agjendë të qartë kundër korrupsionit të politikanëve shqiptarë. Ambasada e...