E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Zgjedhjet e parakohshme, Vuçiç vizitë të papritur në Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç pritet të vizitojë serbët e Kosovës në muajin shtator.

Sipas mediave, Vuçiç pritet të vizitojë Banjsken, Mitrovicën e Veriut dhe Qendrën e Kosovës, komunën e banuar me serbë, Graçanicën.

Sipas mediave vendase, kjo vizitë po planifikohet, pasi Lista Serbe ndodhet në panik se do t’i humbë zgjedhjet në Kosovë.

Ndërkohë, serbët që jetojnë në Kosovë janë të zhgënjyer ndaj Listës Serbe për politikat që kjo e fundit ka ndjekur. Sipas tyre, nuk ka bërë asgjë për qytetarët serbë, përpos faktit që janë pasuruar edhe më tej për vete.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...