E martë, 19 Janar, 2021
-2 C
Tirana

Etiketa

Virus

A është virusi i ri ngjitës/ Reagojnë ekspertët kinezë

Ekspertët kinezë të shëndetësisë kanë konfirmuar se virusi i ri ka shkaktuar të paktën katër viktima dhe rreth 136 raste të reja të personave...

Bota në alarm, shënohet viktima e katërt nga virusi misterioz në Kinë

Autoritetet kineze kanë njoftuar se është shënuar viktima e katërt nga virusi misterioz. Mësohet se tashmë autoritetet kineze kanë ngritur alarmin, pasi kanë zbuluar...

Rasti i parë i virusit të ri raportohet jashtë Kinës

Një turiste në Tajlandë është bërë personi i parë jashtë Kinës, që është diagnostikuar me një virus të ri, i ngjashëm me pneumoninë, që...

Shënohen viktimat e para, ekspertët japin alarmin: Kujdes nga ky virus, vaksinohuni

Ekspertët e shëndetit u bëjnë thirrje njerëzve të bëjnë vaksinat kundër gripit pas lajmit se “gripi australian” ka marrë jetë njerzish në Irlandë. Dimri...

Facebook në “rrezik”, një virus i ri po qarkullon

Në rrjetin social Faceook po qarkullon një virus. Nëse mëngjesin e sotëm një prej miqve tuaj ju kishte bërë tag në një video dhe...

Vladimir Putin: Sulmet kibernetike do të dëmtojnë dhe ata që i krijojnë

Presidenti rus Vladimir Putin në Pekin ka deklaruar se Virusi që goditi kompjuterët në të gjithë botën mund të dëmtojë edhe vetë ata që...

Të fundit

A mund të “provojë” shkenca se ka një jetë të përtejme?

A ka jetë pas vdekjes? Një seri e re dokumentarësh në “Netflix”, pretendon të provojë se po. Por seriali mbështetet mbi një mori dukurish...

Aksident në aksin Milot-Fushë Krujë, humb jetën 70-vjeçari

Një aksident automobilistik është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin Milot-Fushë Krujë, pranë kryqezimit në fushë Mamurras. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se një motor i...

Britania e Madhe shënon ditën më vdekjeprurëse që nga fillimi i pandemisë

Varianti i ri i koronavirusit ka pushtuar Britaninë e Madhe. Në 24 orët e fundit, janë shënuar 1.610 viktima, shifra më e lartë ditore...

Mandzukiç vishet kuqezi, zgjedh fanellën me numrin 9

Mario Mandzukiç është zyrtarisht futbollist i Milanit. Mëngjesin e sotëm sulmuesi kroat firmosi kontratën 6 mujore nga e cila do të përfitojë 1.8 milion...

Inagurimi i Bidenit/ Masa të pashembullta sigurie dhe një shkëputje nga tradita

Zyrtarët e sigurisë në Shtetet e Bashkuara thonë se po marrin të gjitha masat paraprake për të mbrojtur nga një sulm i mundshëm gjatë...