E martë, 7 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

Virus

Bota në alarm, shënohet viktima e katërt nga virusi misterioz në Kinë

Autoritetet kineze kanë njoftuar se është shënuar viktima e katërt nga virusi misterioz. Mësohet se tashmë autoritetet kineze kanë ngritur alarmin, pasi kanë zbuluar...

Rasti i parë i virusit të ri raportohet jashtë Kinës

Një turiste në Tajlandë është bërë personi i parë jashtë Kinës, që është diagnostikuar me një virus të ri, i ngjashëm me pneumoninë, që...

Shënohen viktimat e para, ekspertët japin alarmin: Kujdes nga ky virus, vaksinohuni

Ekspertët e shëndetit u bëjnë thirrje njerëzve të bëjnë vaksinat kundër gripit pas lajmit se “gripi australian” ka marrë jetë njerzish në Irlandë. Dimri...

Facebook në “rrezik”, një virus i ri po qarkullon

Në rrjetin social Faceook po qarkullon një virus. Nëse mëngjesin e sotëm një prej miqve tuaj ju kishte bërë tag në një video dhe...

Vladimir Putin: Sulmet kibernetike do të dëmtojnë dhe ata që i krijojnë

Presidenti rus Vladimir Putin në Pekin ka deklaruar se Virusi që goditi kompjuterët në të gjithë botën mund të dëmtojë edhe vetë ata që...

Të fundit

Mustafa paralajmëron bisedime me partitë për zgjedhjen e presidentit të ri

LDK pritet të zhvillojë takime me partitë politike në Kosovë, për të diskutuar rreth zgjidhjeve të mundshme për zgjedhjen e presidentit, nëse aktakuzat ndaj Thaçit...

Transporti publik/ Epidemiologu i njohur ka një thirrje për qytetarët

Prej ditës së djeshme, transporti publik ka rifilluar punën në vendin tonë, ndërkohë epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti ka një thirrje për qytetarët. Ai bën...

Brataj: Nëse zbatohen këto masa, infeksionet do ulen për 3 javë

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, thotë se rritja e rasteve me koronavirus ka ardhur për shkak të lirimit të masave. Në një intervistë për...

Si ta mbajmë shtëpinë të freskët gjatë verës, pa shumë kosto

Temperaturat e larta mbeten shqetësimi kryesor në stinën e verës! Shpeshherë ambienti brenda shtëpisë është më i nxehtë se ai jashtë dhe krahas kondicionerëve, ka...

Një tjetër rast pozitiv në radhët e politikanëve të Kosovës

Një tjetër politikan nga Kosova ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Bëhet fjalë për ish-ministrin e Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku nga radhët e LDK-së. Lajmin e ka...