E hënë, 29 Nëntor, 2021
10.5 C
Tirana

Rasti i parë me virusin kinez në SHBA/ Reagon Trump

Numri i të vdekurve në Kinë si pasojë e koronavirusi misterioz ka shkuar në 17.

Një person ka shfaqur simptoma të virusit në Washington të SHBA, rreth 30 vjeç dhe ishte kthyer pikërisht nga Wuhan, Kina.

Lidhur me këtë ka reaguar edhe Presidenti Donald Trump nga Davosi.

Ai ka deklaruar se kjo çështje është nën kontroll dhe se ky person i ardhur nga Kina tashmë është i izoluar.

Po ashtu një i prekur është shfaqur në Meksikë dhe një në Hong Kong, kurse në Kinë numri është rritur në 4 mijë të infektuar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...