E martë, 7 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

Virus

Koronavirusi përhapet në Londër, konfirmohet rasti i parë

Koronavirusi është përhapur edhe në Londër, Angli. Mediat britanike raportojnë se sot është konfirmuar rasti i parë. Në total janë 9 raste të konfirmuara në të...

3 gjërat që “urren” koronavirusi dhe e bëjnë të mos përhapet

Ekspertët kanë dalë në konkluzionin që janë 3 gjëra që mundësojnë që koronavirusi të mos përhapet. E para është drita e diellit. Së dyti, temperatura...

SHBA/ Agjentët sekuestrojnë pakon e çuditshme nga Kina (FOTO)

Agjentët doganorë në SHBA kanë bllokuar një çantë nga Kina me një përmbajtje të çuditshme. Sipas CNN, Forcat Doganore në bashkëpunim me ato kufitare,...

Spitali liron gabimisht amerikanin e infektuar nga koronavirusi në Wuhan

Para një jave, në Wuhan u evakuuan të gjithë qytetarët amerikanë me avionët e vënë në dispozicion nga ushtria amerikane. CNN raporton se amerikani...

BE-ja, takim të jashtëzakonshëm për koronavirusin

Bashkimi Evropian do të mbajë të enjten një takim të jashtëzakonshëm të ministrave të Shëndetësisë, së bashku me një të dërguar të Organizatës Botërore...

Britania në prag epidemie: Dyfishohen rastet me koronavirus

Edhe katër persona të tjerë të prekur nga koronavirus janë identifikuar në Britaninë e Madhe, çka ka alarmuar autoritetet londineze. Deri tani numri i...

Koronavirusi/ Dyshohet për një të prekur në Kosovë

Një person në Kosovë dyshohet se është prekur nga koronavirusi. Lajmin në fjalë e kanë bërë të ditur mediat kosovare. Raportohet se personi aktualisht po mbahet...

“Ju keni virus”, gruaja nga Kina që jeton në Tiranë tregon si e paragjykojnë

Tinga Wang është një shtetase kineze që jeton prej vitesh në Tiranë. Në një intervistë për “Dritare.net”, ajo ka folur mbi paragjykimet që ka ndaj...

Koronavirusi/ Ndërron jetë shtetasi i parë amerikan

Një qytetar amerikan që ndodhej në Wuhan të Kinës ka vdekur nga koronavirusi. Lajmi u njoftua të shtunën nga zyrtarë të Ambasadën Amerikane në...

Dhjetë keqkuptime popullore mbi koronavirusin e Vuhanit

Koronavirusi i rrezikshëm që ka prekur mijëra njerëz, dhe ka vrarë qindra prej tyre, ka shkaktuar një frikë të madhe në mbarë botën, por...

Të fundit

Gjykata Speciale thërret edhe një ish-ushtar të UÇK-së

Gjykata Speciale në Hagë ka thirrur edhe një ish-ushtar të UÇK-së për t’u marrë në pyetje. Kryetari i OVL UÇK-së, Hysni Gucati bën me dije...

Ministrat e Jashtëm të katër vendeve paralajmërojnë Izraelin

Ministrat e Jashtëm të Gjermanisë, Francës, Egjiptit dhe Jordanisë shpallën se nuk do ta njohin aneksimin e planifikuar nga Izraeli të zonave të Bregut...

Mustafa paralajmëron bisedime me partitë për zgjedhjen e presidentit të ri

LDK pritet të zhvillojë takime me partitë politike në Kosovë, për të diskutuar rreth zgjidhjeve të mundshme për zgjedhjen e presidentit, nëse aktakuzat ndaj Thaçit...

Transporti publik/ Epidemiologu i njohur ka një thirrje për qytetarët

Prej ditës së djeshme, transporti publik ka rifilluar punën në vendin tonë, ndërkohë epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti ka një thirrje për qytetarët. Ai bën...

Brataj: Nëse zbatohen këto masa, infeksionet do ulen për 3 javë

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, thotë se rritja e rasteve me koronavirus ka ardhur për shkak të lirimit të masave. Në një intervistë për...