E martë, 14 Korrik, 2020
31 C
Tirana

Etiketa

Virus

Koronavirusi, autoritetet shqiptare: Gati për çdo skenar

Në Shqipëri, deri më tani nuk është regjistruar asnjë rast me koronavirus. Të gjithë personat që kanë qenë të dyshuar se mund të ishin prekur,...

Koronavirusi/ Mjeku: Mundësia që të hyjë në Shqipëri është e madhe

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ishte i ftuar së fundmi në emisionin “Historia ime” në “TV Klan”, prej ku foli për koronavirusin dhe theksoi se...

Koronavirusi/ Artan Fuga bën paralajmërimin e fortë

Akademiku Artan Fuga në një prononcim për “News24” ka folur për koronavirusin, teksa theksoi se duhen marrë masa edhe nëse nuk kemi raste konkrete...

Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut ka konfirmuar rastin e parë me koronavirus. Lajmin në fjalë e ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë. Ende nuk ka detaje të...

Vietnam/ Shërohen të gjithë personat e infektuar nga koronavirusi

Një lajm i mirë ka ardhur nga Vietnami. Raportohet se të gjithë personat e infektuar me koronavirus kanë arritur të shërohen plotësisht. Sipas “New York...

Koronavirusi/ Ndërron jetë drejtori i spitalit në Wuhan

Liu Zhiming, drejtori i Wuchang Hospital në Wuhan ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Të premten e kaluar në të njëjtin spital humbi jetën edhe një...

“Një armë-virus nga Wuhan”/ Parashikimi i frikshëm në romanin amerikan të 1981

Një komb i tërë po lufton për të parandaluar përhapjen e një virusi, i cili në kushte të pakontrolluara mund të prekë rreth 60%...

Singapori, me numrin më të lartë të prekurve nga virusi jashtë Kinës

Jashtë Kinës, Singapori ka numrin më të lartë të rasteve të konfirmuara të koronavirusit. Kompania DBS në Singapor u tha rreth 300 punonjësve që të...

Një maqedonas infektohet nga koronavirusi

Një nga 3 maqedonasit që ndodhen në anijen “Diamond Princess” në Japoni, rezulton se është infektuar nga koronavirusi. Mediat maqedonase raportojnë se ai është dërguar...

Pasojat e koronavirusit, në Wuhan dyshohet për djegie masive të të vdekurve

Rritja e nivelit të dioksidit të squfurit në ajër i identifikuar në rajonin e Wuhanit në Kinë, ka ngritur dyshimet se atje po digjen...

Të fundit

Dobësohen ndjeshëm Dollari dhe Franga, humbet mbi 1 pikë Paundi

Monedha evropiane vazhdon edhe këtë të martë të ruaj të njëjtat vlera sikurse dje duke u blerë sot me 123.7 lekë dhe duke u shitur me 124.3...

Manastirliu: Maska do bëhet e detyrueshme në ambientet e mbyllura

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu bëri të ditur se shumë shpejt do të hyjë në fuqi vendimi për mbajtjen e maskës...

Vettingu në polici/ Lleshaj-Metës: Na sqaro ku i sheh rreziqet elektorale

Komisioni i Sigurisë Kombëtare rrëzoi dekretin e presidentit Meta, që ktheu për rishqyrtim ndryshimet në ligjin për Vettingun në Polici. Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj,...

VIDEO/ Shkupi “pushtohet” nga flamujt shqiptarë një ditë para nisjes së votimeve

Maqedonia e Veriut po mban sot fazën e dytë të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Ditën e sotme do të lejohen të votojnë vetëm të...

Aksident i rëndë në rrugën dytësore Durrës-Tiranë, humb jetën 30-vjeçarja

Një aksident i rëndë është shënuar ditën e sotme në rrugën dytësore Tiranë-Durrës, në afërsi të City Park. Policia bën me dije se një 30-vjeçare...